طارق بالطیب، سفیر جمهوری تونس در پایان مأموریت خود در جمهوری اسلامی ایران با امیرعبداللهیان، دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل امور بین الملل مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، طارق بالطیب، سفیر جمهوری تونس در پایان مأموریت خود در جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه ۲ مهرماه ۱۳۹۹ با امیرعبداللهیان، دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل امور بین الملل مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.
امیرعبداللهیان در ابتدای این دیدار تشکیل دولت و پارلمان جدید را به دولت و ملت کشور برادر و مسلمان تونس تبریک گفت.
وی افزود: تونس همیشه نقش مثبت و سازنده ای در قبال مسائل جهان اسلام داشته است.
امیرعبداللهیان در ادامه با اشاره به نقش مجالس دو کشور در توسعه همکاری های فیمابین بر ضرورت تشکیل گروه های دوستی پارلمانی در مجالس جمهوری اسلامی ایران و تونس تاکید کرد و گفت: با تشکیل هر چه زودتر گروه های دوستی پارلمانی و انجام دیدارهای دوجانبه می توان شاهد سرآغاز فصل جدیدی از توسعه و تقویت همکاری های دو کشور باشیم.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: مقامات جمهوری اسلامی ایران تحولات کشور دوست و برادر تونس را به دقت دنبال می کنند.
دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر همبستگی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری تونس با ملت فلسطین، از مواضع دولت و پارلمان تونس در حمایت از حقوق مردم مظلوم فلسطین و نیز محکومیت عادی سازی روابط برخی از کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی تشکر کرد.
وی در پایان این دیدار ضمن قدردانی از تلاش های طارق بالطیب در راستای توسعه مناسبات جمهوری اسلامی ایران و جمهوری تونس در طی مأموریتش، برای وی آرزوی سلامتی و سربلندی کرد.
طارق بالطیب، نیز در این دیدار با اشاره به روابط تاریخی و دوستانه دو کشور گفت: توسعه مناسبات دوستانه با جمهوری اسلامی ایران برای کشور متبوعش از اهمیت ویژه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار