۱۰ دلیلی که نمی گذارد برانکو سرمربی تیم ملی شود

آفتاب نیوز دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴
پروفسور زیر بار ضرر نمی رود. برانکو مربی باهوشی است و می داند وقتی برای یک فصل دیگر با باشگاه قرارداد دارد، مجبور به ماندن است مگر این که بخواهد به پرسپولیس برای جدایی، غرامت بپردازد...

آفتاب نیوز :
بعد از حذف ناباورانه تیم ملی فوتبال از جام ملت های آسیا همه نگاه ها به سمت انتخاب سرمربی جدید بود و البته یک نام بیشتر از همه شنیده شد: «برانکو ایوانکوویچ».
برانکو ایوانکوویچ طی سال های اخیر موفقیت های پررنگی در پرسپولیس داشته و البته با همین موفقیت ها، شهرت و محبوبیت فراوانی برای خودش ساخته است. شایعه مربیگری او در تیم ملی اما التهاب زیادی برای پرسپولیسی ها به همراه داشت. از سوی دیگر برانکو نیز بیشتر از گذشته در مورد آینده نامعلوم خود سخن می گوید و این اتفاق به افزایش شایعات دامن می زند. با این حال، هنوز دلایل محکمی وجود دارد که نمی گذارد برانکو به تیم ملی بازگردد.
یک) برانکو باهوش و سیاستمدار است قبل از آنکه کارلوس کی روش ایران را ترک کند، در مصاحبه های آخر خود همواره از برانکو به عنوان کسی که به خاطر رسیدن به نیمکت ایران از عملکرد تیم ملی انتقاد می کند، نام می برد. اگر برانکو هدایت تیم ملی را بپذیرد، در واقع حق را به کی روش می دهد به این معنا که حرف های سرمربی پرتغالی درست بوده و او دقیقاً به خاطر جانشینی کی روش بارها از نتایج تیم ملی انتقاد کرد. البته برانکو زرنگ و سیاستمدار است و بعید می دانیم وارد این ماجرا شود.
دو) پرسپولیس در حال نوشتن تاریخ است؛ دوران نوین باشگاه پرسپولیس با حضور برانکو آغاز شده است. هواداران این تیم، زمان سرمربیگری حمید درخشان شاید باور نداشتند با حضور برانکو وضعیت پرسپولیس زمین تا آسمان تغییر کند. یک نایب قهرمانی و دو قهرمانی در لیگ برتر به همراه شکستن یک سری رکوردهای جذاب، رسیدن به فینال لیگ قهرمانان آسیا و… تنها بخشی از هدایایی بود که مرد کروات برای پرسپولیسی ها به همراه آورد. ...