دبیر شورای عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی مسدود کردن دامنه خبرگزاری فارس را محکوم کرد.
ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی در گفت وگو با فارس، در رابطه با مسدود کردن دامنه خبرگزاری فارس گفت:مسدود کردن دامنه خبرگزاری فارس را محکوم می کنیم و ان شاءالله خداوند انتقام همه ما را از آنها بگیرد.
وی با بیان اینکه این کاری که آنها انجام دادند در تاریخ بشریت بی سابقه است، یادآور شد: می دانید ۱۱ روت سرور در دنیا دست آمریکایی هاست که هر کس بخواهد در دنیا ارتباط اینترنتی بگیرد اول در این ۱۱ روت سرور آمریکایی قرار می گیرد.
دبیر شورای عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی افزود: سازمان بین الملل خیلی تلاش کرد در WSIS در ۲۰۰۳ و بعد از آن چندین بار دیگر این ۱۱ روت سرور را از دست آمریکایی ها دربیاورد اما بهانه آمریکایی ها این بود که اگر این سرور ها در دست دولت ها باشد دولت ها با آن سانسور انجام می دهند و اگر در دست ما باشد نمی گذاریم ارتباط هیچ کس قطع شود. این اقدام اینها در حقیقت برخلاف قولی است که آنها به سازمان ملل و مجامع بین المللی دادند.
فیروزآبادی در ادامه تاکید کرد: اینها در سال ۲۰۰۳ به مجامع بین المللی قول دادند که اگر این سرور ها در دست این شرکت آمریکایی به نام ICANN باشد ما از اعمال نفوذ دولت ها جلوگیری می کنیم. حالا چطور هست که دولت آمریکا می تواند اعمال نفوذ کند و این شرکت این ارتباط را برخلاف آزادی ارتباطات در دنیا قطع کند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار