دهقانی فیروزآبادی با بیان اینکه موارد ابتلا به ویروس کرونا در خراسان جنوبی به ۲۳۹ نفر رسیده، گفت: از این تعداد تاکنون ۱۷۳ بیمار بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شده اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، «محمد دهقانی فیروزآبادی» شامگاه ( ۷ فروردین ) به رسانه های گروهی گفت:از مجموع ۷۱۵ نمونه آزمایش انجام شده تاکنون ۴۷۶ نمونه منفی ۲۳۹ مورد مثبت بوده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود:  از مجموع مبتلایان ۱۷۳ نفر بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شدند و ۴۴ نفر در بیمارستان های استان بستری و تحت درمان هستند.
وی ادامه داد: متاسفانه ۲ فوتی جدید داشتیم که بیماران ۶۵ و ۶۹ساله هستند و تعداد فوتی های کرونا در استان به ۲۲ نفر رسیده است.
دهقانی فیروزآبادی با اشاره به اجرای طرح غربالگری بیماری کرونا بیان کرد: تا ساعت ۱۹ امروز ۱۷۵ هزار و ۴۳۲ خانوار غربالگری شده اند که ۷۱ درصد کل خانوارهای استان را شامل می شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند  اظهار کرد: از این تعداد ۹۲ نفر نیاز به ارجاع بیمارستانی و ویزیت تخصصی داشتند و برای شش نفر نیز درمان دارویی شروع شده است. 
وی عنوان کرد: در طرح خوداظهاری نیز ۵۶ هزار و ۹۳۳ نفر وارد سامانه salamat.gov.ir شده اند.
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۲۹ هزار و ۴۰۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده، ۲ هزار و ۲۳۴ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۱۰ هزار و ۴۵۷ نفر نیز بهبود یافته اند.
تمامی ۱۱ شهرستان استان مرزی خراسان جنوبی درگیر با کرونا هستند و شهرستان های بیرجند، طبس، زیرکوه، قاینات و فردوس بیشترین میزان ابتلا را دارند.
پایان پیام/ 375

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار