دبیر کانون انجمن های صنایع غذایی با اشاره به جلسه امروز تولیدکنندگان برای کنترل قیمت کالاها، گفت: درگیری ها آسیبی به مراکز صنعتی وارد نکرده است.

کاوه زرگران در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به برگزاری جلساتی برای تنظیم بازار و کنترل قیمت تولیدات داخلی، اظهار داشت: در این جلسات تاکید شد که بر قیمت گذاری و توزیع کالاها و همچنین سامانه انبارها نظارت جدی صورت گیرد.
وی با اشاره به جلسه صبح امروز اتاق بازرگانی ایران با مسئولان اتحادیه های تولیدی، گفت: در این جلسه بر کنترل قیمت ها تأکید شد، هر چند بنزین در بسیاری از محصولات به عنوان یک مؤلفه تولیدی یا توزیعی محسوب می شود و در واقع تغییر قیمت بنزین در قیمت تمام شده کالاها مؤثر خواهد بود.
زرگران تصریح کرد: باید ببینیم دولت چه راهکاری را در این زمینه اتخاذ می کند، ممکن است دولت از یک طریقی افزایش قیمت تمام شده را برای تولید کننده جبران کند و یا اینکه این مسئله به مصرف کننده منتقل شود. باید منتظر بمانیم تا مشخص شود که سیاست دولت در این زمینه چیست.
وی ادامه داد: درست است که بخش زیادی از حمل و نقل کالا با استفاده از ناوگان گازوئیل سوز صورت می گیرد ولی بنزین هم تأثیرگذار است؛ به ویژه در زمینه بازاریابی و انجام امور پشتیبانی.
دبیر کانون انجمن های صنایع غذاییدر پاسخ به این سؤال که آیا درگیری های این روزها به کارخانه یا مرکز صنعتی کشور آسیبی وارد کرده است؟ نیز گفت: خدا را شکر تاکنون اتفاقی در این زمینه نیفتاده است، هر چند که حمل و نقل و توزیع کالا مقداری تحت تاثیر قرار گرفته است.

سرخط اخبار