سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اعلام وضعیت فوق قرمز کرونا در ۴۳ شهرستان کشور خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، سیما سادات لاری در گفتگو با برنامه «در انتهای الوند»، درباره وضعیت کرونا در استان های کشور، گفت: ۱۷۵ شهرستان در وضعیت قرمز قرار دارند، ولی ۴۳ شهرستان را فوق قرمز و بحرانی اعلام کردیم که تعداد بستری شدگان و وضعیت شیوع در آنها با شاخص هایی که محاسبه می شود، بسیار بیشتر است.
وی افزود: در استان هایی که پتانسیل این را دارند کانون انفجاری باشند، مانند تهران، دماوند و ورامین مانند اسفند ۹۸ باید محدودیت بیشتری لحاظ شود و اگر از طرف هموطنان همکاری نشود ممکن است شهرستان های بیشتری دچار این وضعیت خطرناک شوند. البته اعمال محدودیت های جدی قطعا کسب و کار و زندگی روزمره مردم را دچار اختلال خواهد کرد.
سخنگوی وزارت بهداشت درباره موج جدید بیماری، گفت: با شیوع مجدد بیماری یک شوک دوباره به مسئولان و مردم وارد شده و تصمیم گیری هایی انجام گرفته که مسئولان را ملزم به نظارت جدی تر و برخورد بیشتری می کند.
وی ادامه داد: از مردم به طور جدی می خواهیم که پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و اصناف نیز فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، کارتخوان و مواد ضد عفونی را فراموش نکنند.
لاری افزود: در حال حاضر تمامی اصناف باید دارای QR کد شناسایی باشند که مردم بتواند پس از خروج این کد را اسکن کرده و به سوالاتی مانند میزان و کیفیت رعایت پروتکل ها پاسخ دهند که در صورت عدم رعایت از طرف آنها مردم بتوانند اعلام کنند.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: به دلیل محدودیت هایی که در شهرهای قرمز و یا بحرانی ایجاد شده، کمیته مرکزی نظارت بر آنها تشکیل شده که متشکل از تمام اصناف است و امنیت نظامی و اجتماعی را رعایت می کند اما لازم است خود مردم هم ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار