طرح بانوان فرهنگ یار ترافیک کلید خورد

خبر خودرو چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۱

به گزارش  خبرخودرو ،  رئیس پلیس راهور ناجا صبح امروز در نشست خبری اذعان داشت: امروز دغدغه اصلی ما دو چیز است یکی توسعه انضباط ترافیکی در کشور که بنا است از مهر ماه در سراسر کشور بنا به ظرفیتی که در مردم وجود دارد آغاز شود و دیگری استفاده از ظرفیت های اجتماعی است.
به گزارش خبرنگار خبرخودرو ٬ سردار سید کمال هادیانفر همچنین افزود: توجه به خطوط عابر پیاده و استفاده از زیر گذرها و روگذرها برای عابرین پیاده بحث توقف از خطوط عابر پیاده ، رعایت موتور سیکلت سواران، الزام آنها به قانون و استفاده از کلاه ایمنی و پلاک، و حرکت نکردن در خلاف جهت و یا خطوط ویژه یا پیاده روهها ، حرکت بین خطوط خودرو ها ، رعایت سرعت مطمئنه مواردی است که باید به جد به آن توجه شود.
سردار هادیانفر اظهار داشت: ما به تمام برنامه هایی که تا کنون اعلام کرده ایم وفادار و پایدار هستیم و در بخش هایی که دست ماست تلاش خود را خواهیم کرد. اما اجرای بعضی از برنامه ها نیازمند منابع مالیست و بعضی دیگر نیازمند مطالبه اجتماعی مردم و خبرنگاران است تا این برنامه ها از تک صدایی به یک کمپین اجتماعی تبدیل بشود. 
وی اعلام کرد: متاسفانه 27% از کشته ها عابرین پیاده هستند که این میزان در شهرهای زیارتی بیشتر و در شهرهای شمالی تا 82% از کشته ها را راکبان موتور سیکلت و عابرین پیاده تشکیل می دهند که این میزان برای کشور اصلا خوب نیست. 
رئیس پلیس راهور ناجا تاکید کرد: فضای حاضر فضایی نیست که بخواهیم با حضور یگان ویژه و ملزم کردن متخلفان بتوان این کار را انجام بدهیم حتما نیازمند تغییر رفتار مردم و ارتقا فرهنگ مردم است . عملکرد رسانه ها بسیار می توانند در این رابطه کار ...

سرخط اخبار