بیشترین امدادرسانی در 3 شهرستان خراسان جنوبی است

دریافت خبر : سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۴
بیرجند - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی گفت: سامانه بارشی از استان خارج شده و بیشترین امدادرسانی امدادگران در نقاط عشایری شهرستان های طبس، سربیشه و زیرکوه است.

سید ابوالحسن میرجلیلی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به گزارش هواشناسی در حال حاضر سامانه بارشی از خراسان جنوبی خارج شده اما نیروهای امدادی و عملیاتی استان تا پایان اردیبهشت ماه در حالت آمادگی ضمنی هستند.
وی گفت: در سومین روز پس از آغاز بارندگی ها هیچ گونه سیلابی در استان وجود ندارد فقط راه های دسترسی برخی مناطق با مشکل مواجه است اما کمک های امدادی و ارسال آذوقه مورد نیاز همچنان ادامه دارد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی اظهار داشت: در حال حاضر 28 تیم ارزیاب به مناطق سیل زده استان اعزام شدند که با توجه به میزان خسارات و وسعت استان میزان خسارات تا 2 هفته دیگر جمع بندی و برای تعیین تکلیف چگونگی بازسازی مناطق خسارت دیده به تهران ارسال خواهد شد.
وی گفت: سیل به غیر از بیرجند و سرایان در سایر شهرستان های استان خسارت هایی وارد کرده و این در حالی است که امدادرسانی هنوز ادامه دارد.
میرجلیلی با بیان اینکه در برخی مناطق مردم هم به کمک امدادگران آمدند افزود: با توجه به اینکه بسیاری از قنوات مناطق عشایری آسیب دیده است مردم به همراه امدادگران به دنبال رفع عیب هستند.
وی درباره ورود سامانه بارشی جدید به خراسان جنوبی اظهار داشت: تاکنون اخطاریه یا اطلاعیه ای مبنی بر آماده باش کامل تیم های امدادی و عملیاتی به مدیریت بحران استان ارسال نشده اما تیم های امدادی و عملیاتی آمادگی ضمنی دارند.
سامانه بارشی جدید از 3 روز گذشته در خراسان جنوبی فعال شد و فعالیت آن روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری در سراسر استان شدت گرفت به گونه ای که برخی محورهای اصلی، فرعی و روستایی مسدود شد و خسارات مالی نیز بر جا گذاشت. ...

[ مشاهده متن کامل بیشترین امدادرسانی در 3 شهرستان خراسان جنوبی است ایرنا ]

آخرین اخبار استانها