نفت ایران بیش از 4 دلار گران شد

مثلث آنلاین چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۶
طبق جدیدترین گزارش ماهانه اوپک، تولید نفت ایران در آوریل سال 2019 به ۲.۵۵۴ میلیون بشکه در روز رسید و نفت سنگین ایران 4 دلار و 35 سنت در هر بشکه گران شد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:
به گزارش ایسنا، گزارش اوپک بر مبنای آمار منابع ثانویه نشان می دهد تولید نفت ایران در ماه میلادی گذشته به ۲.۵۵۴ میلیون بشکه در روز رسید که 164 هزار بشکه در روز در مقایسه با تولید ۲.۷۱۸ میلیون بشکه در روز در مارس، کمتر بود.
طبق آمار منابع ثانویه، مجموع تولید اوپک که متشکل از 14 کشور است در آوریل ۳۰.۰۳ میلیون بشکه در روز بود که نسبت به ماه پیش از آن تغییر چندانی نشان نداد. تولید نفت در عربستان سعودی، آنگولا و ایران کاهش یافت، در حالی که تولید نیجریه، عراق و لیبی افزایش داشت.
قیمت نفت سنگین ایران در آوریل ۶۸.۵۲ دلار در هر بشکه بود که 4 دلار و 35 سنت یا ۶.۸ درصد در مقایسه با ۶۴.۱۷ دلار در مارس افزایش نشان داد. میانگین قیمت نفت سنگین ایران از ابتدای سال 2019 تاکنون ۶۲.۵۳ دلار در مقایسه با ۶۴.۲۵ دلار در سال 2018 بوده است.
ارزش سبد نفتی اوپک در آوریل برای چهارمین ماه متوالی رشد کرد و با ۶.۶ درصد یا چهار دلار و 41 سنت افزایش، به ۷۰.۷۸ دلار در هر بشکه رسید.