دبیر اتحادیه طلای تهران می گوید: توصیه ما به مردم این است که چنانچه قصد خرید مصنوعات طلا را دارند، بهتر است که مصنوع مورد نظر را خریداری کنند.

به گزارش تجارت نیوز ، برآوردها نشان می دهد در هفته گذشته سود فعالان بازارهای دلار و سکه طلا بیش از دو برابر سهامداران بورس بود. پیش از شروع هفته اخیر و در هفته نخست پس از گرانی قیمت بنزین آخرین کارنامه هفتگی بازارها این گونه بود؛ بورس بازدهی منفی ۰٫۶۸ درصد، دلار بازدهی مثبت ۲٫۵۸ درصد، سکه بازدهی مثبت ۲٫۶۶ درصد و طلا هم بازدهی مثبت ۲٫۹۸ درصد.
هر چند که طی دو هفته اخیر بازار جهانی طلا روند کاهشی داشته است اما در ایران به دلیل بالا رفتن تقاضا برای خرید ارز قیمت طلا و دلار همزمان با هم گران شد.
در این شرایط که بازارهای دلار و سکه طلا پرنوسان تر شده اند و بازار طلا و بورس هم یک روند صعودی را پشت سر می گذرانند، آیا خرید طلا تا قبل از سال میلادی صرفه اقتصادی دارد؟
قیمت طلا تا پایان هفته گران می شود؟
در همین حال، دبیر اتحادیه طلای تهران در پاسخ به این پرسش که قیمت طلا تا پایان هفته چه وضعیتی دارد؟ به تجارت نیوز گفت: بعد از افزایش قیمت بنزین قیمت دلار در بازار گران شد. همچنین با توجه به نزدیک شدن سال ۲۰۲۰ تقاضا برای تسویه حساب های ارزی بالا می گیرد بنابراین عرضه ارز در بازار کاهش و تقاضا نیز افزایش می یابد. همین عامل باعث شده که قیمت طلا هم در بازار گران شود.
نادر بذرافشان افزود: در دو هفته گذشته قیمت انس جهانی طلا حدود ۲۸ تا ۳۰ دلار ارزان شده است. معتقدیم چنانچه افزایش قیمت دلار ادامه دار باشد، قیمت سکه و طلا تا پایان هفته هم گران خواهد شد.
تقاضا در بازار طلا افزایش یافت
او همچنین به وضعیت تقاضا در بازار اشاره و اظهار کرد: فعلا تقاضا برای خرید سکه و مصنوعات طلا در بازار تا حدودی افزایش یافته است و هر چه به پایان سال ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار