فعال شدن رجیستری گوشی همراه مسافر تا 2 روز آینده

شبکه خبر شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۰
رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه و لوازم جانبی: با بازگشایی دوباره سامانه رجیستری گوشی همراه مسافر وضعیت بازار به روال سابق برخواهد گشت تا از زیان مصرف کننده نهایی جلوگیری شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
ابراهیم درستی از بازگشایی سامانه رجیستری گوشی همراه مسافر تا 2 روز آینده خبر داد و افزود: در شرایط فعلی که واردکنندگان نمی توانند سهم بازار را تامین کنند مسافران با ارائه کارت ملی و پرداخت حقوق دولت می توانند یک گوشی تلفن همراه را رجیستر کنند.
رئیس اتحادیه صنف فروشندگان دستگاه های صوتی، تصویری، تلفن همراه و لوازم جانبی ادامه داد: ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و گمرک مخالف ادامه طرح رجیستری گوشی های تلفن همراه مسافر بوده اند.
وی با اشاره به نشستی که طی دو شب گذشته با وزیر کشور برگزار شد، گفت: در این نشست در مورد وضعیت بازار تلفن همراه مقرر شد تا زمانی که واردکنندگان بتوانند سهم بازار را تامین کنند رجیستری گوشی های تلفن همراه مسافر همچنان ادامه داشته باشد.
درستی با تاکید براینکه پس از تامین نیاز بازار از سوی واردکنندگان اجرای طرح رجیستری گوشی های همراه مسافر نیز قطع خواهد شد، افزود: هم اکنون با قطع سامانه مدنظر قیمت گوشی تلفن همراه در بازار تا ۶۰۰ هزار تومان افزایش یافته در حالی که شرکت های واردکننده حق گران فروشی را ندارند.
وی افزود: در شست های مکرری که با وزارتخانه های کشور و صنعت، معدن و تجارت برگزار شده با اختصاص ارز برای واردات گوشی همراه واردکنندگان نیاز بازار را تامین خواهند کرد.
دهقانی نیا سخنگوی طرح رجیستری تلفن همراه در ارتباط تلفنی گفت: نباید مسیری در واردات گوشی تلفن همراه شکل بگیرد که بستری برای قاچاق این کالا باز کند حتی اگر قرار باشد این گوشی ها حقوق ورودی را پرداخت کنند و در سامانه رجیستری ثبت شوند.
دهقانی نیا گفت: باید فرایندهای رسمی واردات گوشی تلفن همراه به ...

سرخط اخبار