موانع رونق تولید؛ تعدد دستورالعمل ها و بی ثباتی قیمت مواد اولیه

ایکنا پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۹
گروه اقتصاد نائب رئیس اتاق بازرگانی کشور با اشاره به تنگناهای فضای کسب و کار، گفت: موانع رونق تولید بی ثباتی و تعدد دستورالعمل ها و بی ثباتی قیمت مواد اولیه واحدهای تولیدی است .

به گزارش ایکنا از لرستان، حسین سلاح ورزی، نائب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و رئیس اتاق لرستان عصر چهارشنبه، ۲۵ اردیبهشت در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی لرستان به برگزاری ۵۴ جلسه این شورا اشاره و اظهارکرد: تا سال گذشته دو مشکل اصلی در فضای کسب و کار مطرح بود که نخستین آن تنگناهای نظام بانکی و قوانین مالیاتی بود.
وی از موانع رونق تولید و کسب و کار سخن گفت و ادامه داد: در شرایط کنونی بی ثباتی در قیمت اولیه و تعدد دستورالعمل ها مشکلات فعالیت اقتصادی است که این مشکلات فضای کسب و کار را با چالش مواجه می کند.
سلاح ورزی به خسارت سیل به شهرک های صنعتی، زیرساخت های معدنی و واحدهای صنفی اشاره کرد و با ذکر این مطلب که سیل به زیرساخت های ۱۷ شهرک صنعتی خسارت زد، افزود: ۲۵ زیرساخت معدنی در استان نیز در سیل اخیر دچار خسارت شدند.
ائب رئیس اتاق ایران با بیان اینکه در حوزه اصناف نیز چهار هزار واحد صنفی در سیل اخیر دچار آسیب شدند، افزود: ۱۱۴ واحد صنعتی استان نیز در سیل خسارت دیدند.
وی به بسته های حمایتی واحدهای تولیدی خسارت دیده از سیل اشاره کرد و افزود: در حوزه روابط کار، تسهیلات بانکی و تامین اجتماعی بسته های حمایتی برای واحدهای تولیدی خسارت دیده از سیل در نظر گرفته شده است.
سلاح ورزی با بیان این که اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان آمادگی پوشش بیمه بیکاری به کارگران واحدهای صنعتی سیل زده را دارد، خاطرنشان کرد: سازمان تامین اجتماعی نیز به صورت کوتاه مدت بسته های خدمات حمایتی ارائه می دهد.
نائب رئیس اتاق ایران با تاکید بر فراهم شدن تسهیل در پرداخت اقساط یا دریافت وام های واحدهای صنعتی سیل زده، افزود: ...