رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای اسلامی شهر همدان خواستار استفاده از ظرفیت های بودجه کشور برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی شهر همدان و خرید تجهیزات آتش نشانی شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، علی رحیمی فر شامگاه سه شنبه در صحن شورای اسلامی شهر همدان که با حضور استاندار همدان برگزار شد اظهار کرد: در تبصره پنج قانون بودجه ظرفیت ۸۰ هزار میلیارد ریالی برای ناوگان حمل و نقل در نظر گرفته شده که باید برای گرفتن سهم برای همدان تلاش کنیم تا به تحقق و تقویت عدالت اجتماعی کمک کرده باشیم.
وی افزود: بر اساس یک ظرفیت ۱۰ هزار میلیارد ریالی برای تجهیزات آتش نشانی دیده شده که باید از آن استفاده کرده و بتوانیم نردبان و خودرو آتشنشانی برای شهرداری همدان تأمین کنیم.
ضوابط سختگیرانه یکی از دلایل گرانی مسکن در همدان
رئیس مرکز مطالعات و پژوهش های شورای اسلامی شهر همدان نیز در این نشست به گرانی مسکن و زمین در همدان پرداخت و گفت: مهمترین مسئله ایران و به ویژه همدان، گرانی مسکن، اجاره بها و زمین است به طوری که مسکن از یک نیاز اولیه و کالای مصرفی، به کالایی سرمایه ای و لوکس بدل شده است.
ابراهیم مولوی با بیان اینکه یک چهارم مردم همدان اجاره نشین هستند اظهار کرد: گرانی مسکن برای خانواده ها مشکلاتی ایجاد کرده و آن ها به سمت چادرنشینی، کانکس نشینی و اجاره پشت بام ها سوق داده است.
وی با بیان اینکه گرانی مسکن عوامل متعددی دارد افزود: عدم پیش بینی اراضی ذخیره، توسعه، فریزه شده شهری برای نیازهای آینده شهر و توسعه متوازن و همه جانبه، مشخص نبودن پهنه هایی برای توسعه عمودی شهر و بلند مرتبه سازی.
عضو شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به اینکه اجرای سختگیرانه ضوابط و مقررات در همدان و عدم بومی سازی این ضوابط در همدان با توجه به شرایط تصریح کرد: راهکارهایی چون واگذاری اراضی قابل ساخت در محدوده و حریم شهر که در ...

عناوین مهم خبری