پیش از موضع گیری بایدن در این مناظره، نانسی پلوسی، نیز در واکنش به گزارش نهادهای اطلاعاتی آمریکا درباره دخالت کشورهای خارجی در انتخابات ریاست جمهوری این کشور، ایران را «بازیگر بد» خواند.

به گزارش مشرق، آخرین مناظره تلویزیونی کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا روز گذشته در شرایطی برگزار شد که موضوع دخالت برخی کشورها از جمله ایران در انتخابات آمریکا از سوی نهادهای اطلاعاتی این کشور به بحث اصلی فضای داخلی آمریکا تبدیل شده است.
براین اساس، جان راتکلیف، مدیر ارشد دستگاه ناظر بر اطلاعات ملی آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد ایران و روسیه به اطلاعات شخصی شماری از رای دهندگان آمریکایی دسترسی پیدا کرده اند و سعی دارند از این مسیر بر انتخابات ۳ نوامبر تاثیر بگذارند. راتکلیف مدعی شد ایران و روسیه به طور جداگانه توانسته اند اطلاعات ثبت نامی رای دهندگان را به دست آورده و از آن علیه آمریکایی ها و «ایجاد ناآرامی اجتماعی» استفاده کنند که بیشتر این اطلاعات براحتی قابل دسترسی است. او در این باره در یک کنفرانس خبری گفت: این داده ها می تواند توسط عوامل خارجی در راستای تلاش برای انتقال اطلاعات در ثبت نام رای دهندگان مورد استفاده قرار گیرد که امیدوارند این امر موجب ایجاد سردرگمی و آشوب شده و اعتمادمان به دموکراسی آمریکایی را تضعیف کند.
این موضوع سبب شده دموکرات ها به این بهانه با شدت بیشتری نسبت به همتایان جمهوری خواه خود علیه ایران موضع گیری کنند. مرور مواضع دموکرات ها درباره ادعای دخالت انتخاباتی ایران در آمریکا در کنار موارد دیگری نظیر برجام و ترور شهید سپهبد قاسم سلیمانی به فهم بیشتر سیاست خارجی حزب آبی رنگ آمریکا نسبت به ایران کمک می کند.
در مناظره روز گذشته در بحث ادعای دخالت ایران و روسیه در انتخابات این کشور، این جو بایدن بود که خیلی شدید به ایران حمله کرد. بایدن پس از سوال مجری مناظره در این باره گفت: «من روشن کردم اگر هر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار