محمد شریعتمداری:

نظارت بر تخصیص منابع، مهم ترین رویکرد شورای عالی اشتغال است

ایلنا جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۵

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: نظارت بر تخصیص منابع، مهمترین رویکرد شورایعالی اشتغال است.
به گزارش ایلنا، محمد شریعتمداری در جلسه کمیسیون تخصصی شورای عالی اشتغال که با حضور اعضای این شورا برگزار شد، تصریح کرد: بخشی از کار نظارت هم باید به استان ها سپرده شود. سپردن نظارت به استان ها برای جلوگیری از مغایرت ها مهم است تا مغایرت ها تبدیل به انحراف پایدار و ماندگار نشود.
وی افزود: البته فقدان جایگاه مداخلات توسعه ای ناظر بر بازار کار یکی ازنواقص موجود است که بر همین اساس با اقدامات توسعه ای باید زمینه اشتغال واقعی، ماندگار و پایدار فراهم شود.
شریعتمداری با بیان اینکه معمولا فرد وام گیرنده در زمینه کاری خود مهارت دارد، گفت: اگر افرادی که در طرح های اشتغال زایی شاغل می شوند دارای مهارت کافی نباشند آسیب زاست.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: مسئله آموزش و مهارت در ادامه مسیر اشتغال است. باید جلسه ای مشترک با سازمان فنی و حرفه ای کشور با موضوع مهارت افزایی درطرح های توسعه اشتغال ملی و روستایی برگزار شود.
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی تشکیل کارگروه اشتغال استانی را برای بررسی برنامه ها و جهت گیریهای اشتغالزایی مهم دانست و افزود: برای تبیین اعلام نرخ بیکاری در بین مردم، نقش نظام جامع اطلاعات بازار کار بسیار مهم ارزیابی می شود.
وی هچنین بر ایجاد اشتغال و توانمندسازی افرادی که تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند و خروج آنها از این چرخه تاکید کرد.
شریعتمداری در خصوص نقش تعاون در توسعه اشتغال گفت: آنچه برای ما مهم است افزایش سهم تعاون درتولید ناخالص داخلی است که باید این موضوع را با اشتغال افراد درتعاونی های روستایی پیش برد و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار