«متهمین از جمله مجید سعادتی در بانک ملت و ابوالحسنی در بانک پارسیان با سرکردگی علی دیواندری اقدامات خود را انجام داده اند و وانمود می کردند در مقابل کار انجام شده قرار گرفته اند و بدین طریق اعضا را مجاب می کردند یا به صورت کاملا محرمانه به دستور علی دیواندری کار های خود را انجام می دادند.»

علی دیواندری سال ها از مدیران ارشد بانکی کشور بوده و حالا متهم به اخلال در نظام اقتصادی است
فرارو- یازده جلسه از دادگاه پرونده فساد در بانک های ملت و پارسیان برگزار شده است در این پرونده علی دیواندری از مدیران ارشد بانکی و از روسای پیشین دو بانک ملت و پارسیان متهم ردیف اول پرونده است. این پرونده چند متهم دیگر دارد که سه نفر از آن ها فراری هستند.
به گزارش فرارو، این دادگاه در ادامه بررسی ویژه پرونده های مفسدان اقتصادی برگزار می شود. قاضی پرونده موحد و نماینده دادستان رسول قهرمانی است.
هر چند که این پرونده ابعاد جالب توجهی دارد، اما اتفاقات اخیر در فضای کشور باعث شده است که کمتر مورد توجه افکار عمومی قرار گیرد. پرونده علی دیواندری و همکارانش در بستر تحریم ها شکل گرفته و در واقع فساد رخ داده در آن بر آمده از تحریم های اقتصادی است.
متهمان این پرونده عبارتند از: "علی دیواندری، مجید سعادتی، مهدی فلاحتیان، بهروز مختاری، رحمت الله باختری، حسین ابوالحسنی، اسماعیل احدی، سمانه حضرتی آشتیانی و وحید نمازی. "
سه تن از متهمان رحمت الله باختری، مجید سعادتی و سمانه حضرتی آشتیانی متواری هستند و در دادگاه های حضور نداشتند.
گفت و گوی دیواندری با رسول قهرمانی نماینده دادستان علی دیواندری کیست؟
علی دیواندری، فرزند محمد، متولد ۱۳۴۶، نویسنده، استاد دانشگاه و دکترای مدیریت استراتژیک از دانشگاه تهران، ۸ سال مدیرعامل بانک ملت در دوران ریاست جمهوری احمدی نژاد و مدتی مدیرعامل بانک پارسیان بوده و در ۲۰ سال اخیر در ۱۲ شرکت، موسسه و انجمن از صندق مهر امام رضا و موسسه موقوفات آستان قدس رضوی تا بیمه پارسیان و تامین مالی بانک ملت، فعالیت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار