اروپا تلاش برای ایجاد آتش بس در جنگ اقتصادی آمریکا را تسریع کند

خبرگزاری مهر پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۶

به گزارش خبرگزاری مهر ، حسن روحانی رئیس جمهور ایران و امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه عصر پنجشنبه در مکالمه تلفنی درباره مهمترین مسائل و موضوعات دوجانبه، منطقه ای و بین المللی با یکدیگر گفتگو و بر ضرورت استمرار تلاش ها برای حفظ و ادامه توافق برجام تاکید کردند.
روحانی اهتمام و تلاش فرانسه برای حفظ برجام را حائز اهمیت دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران مصمم به بازگذاشتن همه مسیرها برای حفظ برجام است.
رئیس جمهور با اشاره به سفر نماینده ویژه رئیس جمهور فرانسه به کشورمان، اظهار داشت: طرفین ایرانی و اروپایی برجام باید تلاش کنند تا گام های متوازنی در راستای حفظ این توافق برداشته شود.
روحانی تشدید تحریم ها علیه ایران از سوی آمریکا را در بقا برجام مشکل آفرین است و افزود: افرادی در آمریکا هستند که نمی خواهند تلاش ها برای حفظ برجام موفق باشد که نمونه آن تصمیم اخیر کنگره آمریکا در دزدی بیش از یک و نیم میلیارد دلار پول ملت ایران است.
رئیس جمهور با بیان اینکه علی رغم مشکلات و کارشکنی ها معتقدیم طرفین باید از فرصت باقیمانده به خوبی استفاده و بهره برداری کرده و کارشناسان دوطرف با خلاقیت خود راهکارهای مناسبی را برای حفظ و ادامه برجام پیدا کنند، گفت: اروپا باید تلاش های خود را در راستای تأمین منافع مشروع ایران و ایجاد آتش بس در این جنگ اقتصادی آمریکا تسریع کنند.
روحانی تبادل از طریق اینستکس همزمان با ورود پول فروش نفت از این طریق را در راستای استمرار تلاش ها برای حفظ برجام مهم دانست و خاطرنشان کرد: گذشت زمان و از دست رفتن فرصت ها ایران را مجبور به اجرای گام سوم خود خواهد کرد.
رئیس جمهور لغو تحریم های آمریکا را راهکاری دیگر برای ...

سرخط اخبار