اعتماد نوشت: عزت الله ضرغامی زمانی که صداوسیما را ترک می کرد به عنوان یک اصولگرای تند و تیز شناخته می شد و دوره ۱۰ ساله مدیریتی اش در «رسانه ملی» دلیل بر این مدعاست.

پس از آن و به خصوص در آستانه انتخابات ۹۶ اما تلاش کرد با ورود به فضای مجازی، گفت وگو با رسانه های مختلف و اظهارنظرهای خلاف انتظار، چهره سیاسی اش را ترمیم کند و حالا می توان او را بخشی از جریان سیاسی اصولگرا دانست که تلاش می کند «عدالت محور» باشد و البته با تدارک «صبحانه های سیاسی» نشان دهد به منتهی الیه هیچ طیفی وابسته نیست، بلکه میانه راه ایستاده است.
اظهارات دیروز ضرغامی و انتقاداش از رییس پیشین دستگاه قضا نیز شاید اثبات تلاش برای قرار گرفتن در دسته کنشگرانی است که دست کم در گفتار بر «عدالت محوری»، «فسادستیزی» و البته «نه چپ و نه راست» تاکید دارند؛ پارامترهایی که این روزها برای رای آوری و انتخابات به کار می آید. علاوه بر این به نظر می رسد که ضرغامی درست جایی ایستاده که پیش از این، محمود احمدی نژاد و یارانش ایستاده بودند؛ جایی مقابل رییس سابق دستگاه قضا و نزدیکانش.
گفت وگوی سایت انتخاب با عزت الله ضرغامی فضایی مبتنی بر فرهنگ و رسانه دارد. پرسش ها و پاسخ ها با نقش شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی فضای مجازی آغاز شده و ادامه یافته؛ دو نهادی که ضرغامی عضوشان است و او در خلال این گفت وگو نسبت به فضای مجازی رویکردی به مراتب متفاوت از سایر اصولگرایان اتخاذ کرده؛ رویکردی که نقل کرده برخی آن را «اغراق آمیز» می دانند. ضرغامی فضای مجازی را افشاکننده فساد می داند و جالب اینکه از این گزاره پلی به ماجرای اکبر طبری می زند و با مرور داستان این معاون سابق قوه قضاییه تاکید دارد، «آملی لاریجانی نمی تواند بگوید فساد طبری به من ربطی ندارد!» این مدیر اسبق صداوسیما معتقد است که «فضای مجازی آمده انقلاب اسلامی را نجات دهد»، هرچند ...

سرخط اخبار