افروغ : "استانی شدن انتخابات" باعث سلب حق مردم می شود

دریافت خبر : جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۶
افروغ : "استانی شدن انتخابات" باعث سلب حق مردم می شود
نماینده اسبق مجلس و استاد جامعه شناسی دانشگاه گفت: با استانی شدن انتخابات مجلس مخالفم؛ چون سلب کننده حق مردم است. برای اینکه مجلس، مجلس بهتری شود راهکارهای دیگری وجود دارد.

به گزارش گروه سیاسی قدس آنلاین ، عماد افروغ، جامعه شناس و نماینده اسبق مجلس در سومین برنامه «چهل ۵۷» که پنج شنبه شب (۲۳ اسفند) از شبکه شما به روی آنتن رفت، به بیان خاطرات و شرح حال خود از دوران دانشجویی و نیز بیان دیدگاههای خود درباره مسائل مختلف و کلان کشور پرداخت.
افروغ با بیان اینکه تغییرات برخی ها پس از جنگ اجتناب ناپذیر نبوده و می شد جلوی این تغییرات را گرفت، تصریح کرد: می توانستیم برخی اتفاقات پس از جنگ از جمله الگوی توسعه و سازندگی خاصی که دنبال شد را نداشته باشیم؛ این الگو قبل از انقلاب و در زمان شاه امتحانش را پس داده بود و همین منجر به وقوع انقلاب شده بود و توجه نداشتیم با ظرف تمرکزگرایانه قبل از انقلاب، مظروف گرانقدر انقلاب اسلامی را پیاده کرد.
این جامعه شناس تاکید کرد: حالا هم تا این ظرف عوض نشود، اقتصاد درون زا و مولد را هم نخواهیم داشت.
وی در ادامه درباره حضور اجتماعی زنان در دوران پس از انقلاب اسلامی گفت: حضور اجتماعی زنان به لحاظ کمی و کیفی با دوران قبل از انقلاب اصلا قابل مقایسه نیست؛ خانواده های سنتی قبل از انقلاب حتی اطمینان نداشتند که فرزندان دختر خود را به مدرسه بفرستند، اما بعد از انقلاب به دلیل وجه اخلاقی انقلاب اسلامی مردم این اطمینان را پیدا کردند که فرزندان دختر خود را در همه عرصه ها وارد کنند.
افروغ همچنین درباره مسئله مشارکت سیاسی مردم بعد از انقلاب نیز اظهار داشت: مشارکت مردم در مسائل مختلف در دوران پس از انقلاب نیز اصلا قابل مقایسه با قبل از آن نیست و شاید اساسا مشارکتی قبل از انقلاب وجود نداشته است، اما مشارکت سیاسی که تبلور آن شرکت در انتخابات است، اصلا کافی نیست.
وی در توضیح این نکته ...

[ مشاهده متن کامل افروغ : "استانی شدن انتخابات" باعث سلب حق مردم می شود قدس آنلاین ]