مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه در بعدازظهر امروز در مرکز، شرق و جنوب شرق کشور بارش پراکنده رخ می دهد، بیان کرد: بعدازظهر دوشنبه (۲۵ آذرماه) با ورود سامانه بارشی جدید ابتدا در مناطقی از جنوب و جنوب غرب بارش باران، گاهی به شکل رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد پیش بینی می شود.

صادق ضیائیان در گفت وگو با ایسنا، بیان کرد: امروز جمعه (۲۲ آذرماه) در شمال غرب، غرب، دامنه های زاگرس مرکزی و دامنه های جنوبی البرز بارش باران و برف و در جنوب غرب و جنوب کشور بارش باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.
وی با بیان این که در بعدازظهر امروز در مرکز، شرق و جنوب شرق کشور نیز بارش پراکنده رخ می دهد، تصریح کرد: روزهای شنبه (۲۳ آذرماه) و یکشنبه (۲۴ آذرماه) در اکثر مناطق کشور جوی آرام و در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش نسبی غلظت آلاینده های جوی پیش بینی می شود.
به گفته مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی بعدازظهر دوشنبه (۲۵ آذرماه) با ورود سامانه بارشی جدید ابتدا در مناطقی از جنوب و جنوب غرب بارش باران، گاهی به شکل رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد پیش بینی می شود. با گسترش فعالیت این سامانه به تدریج در دامنه های زاگرس، غرب، مرکز و دامنه های جنوبی البرز نیز بارش باران و در مناطق سردسیر و کوهستانی آنها بارش برف رخ می دهد.
ضیائیان ادامه داد: همچنین از اواخر وقت روز دوشنبه با شمالی شدن جریان ها در غرب دریای خزر ابرناکی و بارش باران در گیلان، غرب مازندران و اردبیل رخ خواهد داد.
وی با بیان این که سه شنبه (۲۶ آذرماه) این سامانه در اغلب مناطق کشور فعال خواهد بود، گفت: شدت فعالیت این سامانه در روزهای دوشنبه و سه شنبه در جنوب، جنوب غرب و زاگرس مرکزی پیش بینی می شود. روزهای دوشنبه و سه شنبه خلیج فارس و سه شنبه غرب دریای خزر مواج است.
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده بیان کرد: آسمان تهران فردا شنبه (۲۳ آذرماه) صاف تا کمی ابری به تدریج غبار ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار