سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در راستای عمل به شعار «در خانه بمانیم» با استفاده از ظرفیت های فضای مجازی و شبکه های اجتماعی به شهروندان خدمات فرهنگی هنری ارائه می کند.

به گزارش قدس آنلاین ، در پی شیوع ویروس کرونا و به منظور رعایت نکات بهداشتی و عمل به شعار «در خانه بمانیم»، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران پس از لغو همه برنامه های فرهنگی و هنری، با استفاده از ظرفیت های فضای مجازی و شبکه های اجتماعی به شهروندان خدمات فرهنگی هنری ارائه می کند.
کتابخانه دیجیتال سازمان فرهنگی هنری
مدیریت امور کتابخانه ها و ترویج فرهنگ کتابخوانی سازمان فرهنگی هنری «کتابخانه دیجیتال» این سازمان را به نشانی dtlib.ir راه اندازی کرده که برخی از کتاب های پرمراجعه کتابخانه ها به صورت فایل های قابل استفاده در رایانه در آمده و در اختیار مراجعان قرار می گیرد. پایگاه های داده ای کتاب شناختی، کتاب های الکترونیکی، کتاب های گویا، پایان نامه ها، طرح های پژوهشی، فیلم، جزوات، عکس ها، داده های عددی، نشریات الکترونیکی و مقالات الکترونیکی برخی از منابع دیجیتال این کتابخانه هستند.
تاکنون برای گسترش کتابخانه دیجیتال اقداماتی مانند تهیه 80 هزار عنوان منبع لاتین، تهیه بیش از پنج هزار کتاب گویا، تهیه بیش از سه هزار عنوان کتاب فارسی و بیش از پنج هزار عنوان مقاله فارسی انجام شده است و مراجعه به این سایت، می تواند جایگزین مناسبی برای مراجعه حضوری به کتابخانه ها باشد.
بازدید مجازی از موزه ها
برای رعایت نکات بهداشتی در مقابله با شیوع ویروس کرونا، بازدید آنلاین از موزه های سازمان فرهنگی هنری به جای بازدید حضوری از آنها می تواند انتخاب خوبی باشد.
باغ موزه قصر یکی از این موزه هاست که گنجینه ای ارزشمند از تاریخ معاصر ایران محسوب می شود و در سامانه بازدید مجازی از آن می توانید بخش های مختلف مجموعه شامل موزه مارکوف، موزه زندان سیاسی و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار