کمال خرازی: هیچ دخالتی در انفجارهای امارات نداشتیم

مثلث آنلاین چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۸:۲۱
رییس شورای راهبردی روابط خارجی جمهوری اسلامی ایران گفت : دشمنی آمریکا با ایران چیز تازه ای نیست. مردم ایران دارای بلوغ سیاسی بالایی هستند و در برابر فشار آمریکا مقاومت می کنند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:
کمال خرازی در سفر به فرانسه با شبکه فرانس ۲۴ مصاحبه کرد.
مهم است که محتاط باشیم
مارک پرلومان مجری فرانس ۲۴ در ابتدای این مصاحبه با این ادعا که تنش بین ایران و آمریکا تشدید می شود گفت وزیر امور خارجه انگلیس تأیید کرد که از بروز جنگ اتفاقی بیم دارد. آیا ما به جنگ میان ایران و آمریکا نزدیک هستیم؟
کمال خرازی در پاسخ گفت: واقعیت این است که شرایط بسیار خطرناکی وجود دارد و مهم است که محتاط باشیم تا از هر گونه درگیری اجتناب گردد؛ از آنجایی که با توجه به دشمنی آمریکا، سپاه پاسداران انقلاب در فهرست سازمان های تروریستی قرار گرفت و ما نیز متقابلاً سنتکام را چنین نامیدیم، اگر آن ها بخواهند کاری علیه ما انجام دهند، خطر درگیری وجود دارد. براین اساس شرایط خیلی حساس است و باید با دقت عمل کرد.
دشمنی آمریکا با ایران چیز تازه ای نیست
مجری فرانس ۲۴ پرسید: با توجه به اینکه از سال ها قبل روابط بسیار تنش آمیز بوده است، آیا شما می خواهید بگویید در حال حاضر ما یکی از بازه های زمانی بسیار سخت و خطرناک را در طول روابط چهل سال اخیر ایران و آمریکا شاهدیم؟
خرازی در پاسخ گفت: البته همواره مشخص است که آمریکا بر ایران فشار وارد کرده است، فراموش نکنیم که آن ها حتی یک هواپیمای ایرباس غیر نظامی ایران را از بین بردند و در اوایل انقلاب آن ها به تأسیسات ایران حمله کردند. به این ترتیب این دشمنی با ایران برای ما چیز تازه ای نیست، اما در شرایط حاضر، آن ها فشارهای اقتصادی شدیدی را علیه ایران اعمال کرده اند و آنچنان که خودشان نیز گفته اند به دنبال تغییر نظام سیاسی در ایران هستند. در عمل، آن ها به این هدف نرسیده اند، زیرا مردم ایران ...