احتمال فعالیت ۵۰۰ هزار دستگاه استخراج رمز ارز در ایران

لوگوی انتخاب انتخاب . یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ساعت ۱۶:۴۱
رئیس کارگروه استخراج انجمن بلاکچین ایران با بیان اینکه آمار رسمی درباره تعداد دستگاه های استخراج رمز ارز وجود ندارد، گفت: برآوردی که حدود دو سال قبل انجام شده، نشان می دهد ۵۰۰ هزار دستگاه در ایران موجود بوده است.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ایرنا: سال گذشته قبل از این که صنعت استخراج رمز ارز در کشورمان قانونی شود، به ماینرها (استخراج کنندگان رمزارز) قاچاقچی برق می گفتند. اما پس از مدتی، دولت این صنعت را به رسمیت شناخت. اما به رسمیت شناختن این صنعت به این معنی نبود که مانند دیگر صنایع با آن برخورد شود.
استخراج رمز ارز با انرژی کمتر و بازدهی بیشتر
«محمدرضا شرفی» رئیس کارگروه استخراج انجمن بلاکچین ایران روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: برخورد دستگاه ها با استخراج رمز ارز خیلی سخت تر و محدودتر از صنایع دیگر است. محدویت هایی که خلاف قانون است اما هنوز نتوانسته اند از آن ها عبور کنند.
او معتقد است با قوانین دست و پاگیری که در این حوزه وضع شده، معدود اشخاصی می توانند در حوزه استخراج رمز ارز فعالیت کنند و همه مردم در حال حاضر راهی برای ورود به این فعالیت ندارند. فعالیتی که با صرف انرژی کمتر نسبت به صنایع دیگر، پربازده تر است.
وی با این توضیحات افزود: طبق مصوبه تیرماه سال گذشته هیات دولت، استخراج رمز ارز به عنوان یک فعالیت تولیدی صنعتی به رسمیت شناخته شد اما دستورالعمل وزارت صمت برای فعالیت استخراج رمز ارز در کشور بسیار عجیب است و فعالیت مجموعه ها را به طور عملی به شهرک های صنعتی که زیر نظر شرکت شهرک های صنعتی فعالیت می کنند، محدود کرده است که این شرکت هم اجازه برای فعالیت نمی دهد.
شرفی تشریح کرد: به واسطه این اتفاق بسیاری از سرمایه های کشور بدون استفاده مانده اند. ورود به این صنعت نیاز به سرمایه گذاری مجدد و اتلاف منابع دارد که این موضوع کاملا مغایر با اصول جهش تولید است. برای برداشته شدن این موانع، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار