التهابات بازار ارز و سکه، عامل اقتصادی نداشته و ناشی از سیاستگذاری غلط دولت است. راه حل پایان دادن به این روند خسارت بار، تغییر ریل گذاری دولت در دو حوزه سیاست خارجی و مدیریت فضای مجازی است.

به گزارش مشرق ، این روزها التهابات بازار ارز و سکه در صدر اخبار رسانه ها قرار گرفته است. نکته قابل تأمل اینجاست که افزایش قیمت دلار حتی در روزهای تعطیل هم ادامه دارد. در روز جمعه گذشته، قیمت دلار حدود ۲ هزارتومان افزایش یافت! این روند غیرمعمول بدان معنی است که این نوسانات عامل اقتصادی ندارد.
یک سؤال؛ آیا فقط عوامل ناشناخته و دلار باعث گرانی اقلام هستند!؟ پاسخ منفی است. برای نمونه در هفته گذشته قیمت لبنیات حدود ۳۰ درصد افزایش یافت. در یک نمونه دیگر، در روزهای گذشته، مدیرکل دفتر صنایع حمل ونقل وزارت صمت خواستار افزایش دوباره قیمت خودرو شد.
هفته نامه صدا ارگان حزب اشرافی کارگزاران- مرداد ۹۵- در صفحه اول خود پرسید «روحانی چگونه دوباره رئیس جمهور می شود؟» و در پاسخ تیتر زد «با برجام و تلگرام».
بیشتر بخوانید:
برجام و تلگرام، به شکل مقطعی در خدمت دوپینگ انتخاباتی طیف مدعی اصلاحات بود. اما این دو در درازمدت حربه اسارت بود. برجام و تلگرام در سال های اخیر هم دستگاه اجرایی و هم بخشی از افکارعمومی را معطل و منفعل نگه داشته است. همانند ماده مخدری که در ابتدا، شخص معتاد را کیفور می کند، اما در ادامه، اراده و استقلال و شخصیت او را می گیرد.
انتظار بی حاصل برای نقدشدن چکِ برگشتی برجام
در هفته ها و ماه های اخیر رسانه ها و فعالین اصلاح طلب همصدا با برخی دولتمردان، زمزمه «مذاکره با آمریکا» را مطرح کرده اند. آن هم در شرایطی که چک برگشتی برجام روی دست دولتمردان است. با این حال دولت اصرار دارد که همچنان تمامی تخم مرغهای خود را در سبد برجام بچیند.
برخی دولتمردان در کنار فعالین مدعی اصلاحات اینگونه وانمود می کنند که بخش اعظم مشکلات ...

سرخط اخبار