رییس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری با اشاره به پیک سوم کرونا و با بیان اینکه این روزها چیزی به اسم سرماخوردگی نداریم و هر علامت تنفسی مطمئنا کروناست، گفت: متاسفانه موج سوم کروناشروع شده، حداقل تا چهار ماه آینده باید برای جلوگیری از فاجعه جدید پروتکل های بهداشتی را رعایت کرده و حواس خود را سرگرم اخبار واکسن و دارو نکنیم.

به گزارش ایسنا، دکتر پیام طبرسی با اشاره به افزایش تقاضای بستری در بخش اورژانس بیمارستان مسیح دانشوری از اواخر هفته گذشته، عنوان کرد: متاسفانه آمار مراجعه به اورژانس از حدود ۶۸ نفر در چند روز گذشته، این روزها به حدود ۲۰۰ نفر در روز رسیده، به گونه ای که مردم برای بستری در اورژانس صف کشیده اند و فشار کاری شدیدی طی چند روز اخیر شروع شده است.
موج سوم کرونا شدیدتر خواهد بود
وی با انتقاد از تکرار اشتباهات در زمینه کنترل این اپیدمی، اظهار کرد: تجربه هفت ماه گذشته نشان داده که وقتی اپیدمی وارد موج می شود، مانند موج اول و دوم، موج سوم شدیدتر خواهد بود و موج سوم بین یک تا دو هفته طول خواهد کشید، بنابراین به طور خیلی جدی از مردم خواهش می کنم که پروتکل های بهداشتی را بیش از پیش رعایت کنند، از مسافرت ها، حضور در تجمعات غیرضروری و رفتارهای غیربهداشتی خودداری کنند.
خطر ۶۰۰تایی شدن مرگ و میر روزانه
وی همچنین از مسئولان خواست که بحران کرونا را جدی تر بگیرند و تاکید کرد: نباید صبر کنیم که شرایط بحرانی شود و بعد به دنبال حل آن بحران باشیم. شیوع موج سوم از اواخر هفته گذشته آغاز شده و اگر به همین منوال پیش برویم، طبق تخمین دکتر حریرچی در نموداری که نشان دادند، در آبان ماه مرگ و میر ناشی از کرونا به ۶۰۰ نفر در روز می رسد، البته امیدواریم که این تخمین هیچ وقت محقق نشود، ولی اگر برنامه ریزی درستی نداشته باشیم و این تخمین واقعی شود، واقعاً یک فاجعه در کشور رخ می دهد.
ماسک بزنید
طبرسی مجددا بر رعایت پروتکل های بهداشتی و پوشش ماسک از سوی مردم تاکید کرد و گفت: از مردمی که تا به امروز هم رعایت نمی کردند، می خواهیم که پوشش ماسک و رفتارهای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار