رئیس بنیاد مسکن: تسهیلات بلاعوض به کسبه سیل زده پرداخت می شود

ایسنا چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۶
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: برای نخستین بار دولت تصویب کرده است که تا سقف ۴۵ میلیون تومان به کسبه مناطق سیل زده برای کسب و کار وام بلاعوض داده شود.

به گزارش ایسنا - منطقه لرستان، علیرضا تابش در حاشیه بازدید از مناطق سیل زده پلدختر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اغلب سیل زدگان پلدختری وام های بلاعوض تعمیراتی را دریافت کرده اند.
وی خاطرنشان کرد: مصوبه اخیر یعنی ۲۵۰۰ میلیارد تومانی که قرض الحسنه بود از هفته جاری موانع آن برطرف خواهد شد و سیل زدگان قادر به دریافت تسهیلات هستند.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه پی کنی و پی ریزی واحدهای احداثی نیز آغاز شده است، افزود: از هفته آینده تسهیلات این گروه نیز قابل پرداخت است.
تابش با اشاره به پرداخت وام بلاعوض تعمیری به واحدهای تجاری خسارت دیده، بیان کرد: خوشبختانه برای نخستین بار دولت تصویب کرده است که تا سقف ۴۵ میلیون تومان به کسبه برای کسب و کار وام بلاعوض داده شود.
وی اظهار کرد: پرداخت وام بلاعوض کسب و کار از هفته آینده شروع خواهد شد، ضمن اینکه این مهم به رونق و عادی سازی شهر کمک شایانی می کند.
رئیس بنیاد مسکن در خصوص دیواره ساحلی پلدختر نیز گفت: طراحی مجددی توسط مهندسین مشاور ذی صلاح برای این دیواره انجام شده و پس از ارسال به وزارت نیرو و آب منطقه ای و در صورت تائید ، اقدامات بعدی انجام می شود.
تابش با بیان اینکه تجهیز کارگاه و شمع کوبی های دیواره ساحلی شروع شده است، گفت: امیدوارم تا پایان سال جاری دیواره بسیار مستحکم و اصولی را در دو طرف رودخانه احداث کنیم.

سرخط اخبار