نماینده مردم شاهین دژ و تکاب در مجلس در دیدار با رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، خواستار تامین اعتبارات لازم جهت بهره برداری پروژه های نیمه تمام در حوزه انتخابیه خود شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، حسن همتی نماینده مردم شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی با محمدباقر نوبخت، معاون رییس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در خصوص مشکلات حوزه انتخابیه خود دیدار و گفت و گو کرد.
بر اساس این گزارش؛ این نماینده مجلس در دوره یازدهم در این جلسه با اشاره به اینکه شهرستان های شاهین دژ و تکاب علیرغم وجود بالاترین پتانسیل ها در زمینه های معادن، گردشگری، کشاورزی، دامداری، شیلات و ... و مردمی انقلابی و خونگرم، سالهاست مورد بی مهری کامل از طرف مسئولان قرار گرفته اند گفت: عدم توجه مسئولین موجب شده که مردم این مناطق به شهرهای بزرگ و برخوردار کوچ کرده و حاشیه نشین شوند و جوانان تحصیل کرده ما نیز در شهرهای دیگر آواره شده و به دنبال کار هستند و غیر از بودجه جهشی هیچ چیز دیگری قادر به توسعه منطقه نخواهد بود.
حسن همتی افزود: در خصوص مجوز ماده 23 و امکان استفاده از اعتبارات کمک به شهرهای دارای تنش فاضلاب برای تکاب، همچنین اختصاص بودجه ویژه برای از بین بردن غبار محرومیت از چهره مظلوم مردم در شاهین دژ و تکاب، موارد لازم از رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور درخواست شد.
وی ادامه داد: در خصوص طرح بهینه سازی راه اصلی میاندوآب - شاهین دژ - تکاب خواسته شد این طرح از استانی به طرح ملی تبدیل شده و مشکلات آن مرتفع شود.
گفتنی است؛ نماینده مردم شاهین دژ وتکاب از رئیس برنامه و بودجه درخواست کرد جهت آشنایی نزدیک با مشکلات، سفری به حوزه انتخابیه داشته باشد و دکتر نوبخت نیز ضمن موافقت با این درخواست قول داد در اولین فرصت ممکن به منطقه سفر کند. /

سرخط اخبار