خوزستان| غبارروبی مزار شهدا به مناسبت روز دزفول به روایت تصویر

خبرگزاری ذاکر جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۹
به مناسبت چهارم خرداد گرامیداشت روز مقاومت و پایداری مردم دزفول آئین غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا در گلزار شهدای این شهرستان برگزار شد.

- اخبار استانها -
به گزارش ذاکرنیوز از دزفول ، به مناسبت روز چهار خرداد گرامیداشت روز «مقاومت و پایداری مردم دزفول» آئین غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا در گلزارشهدای این شهرستان برگزار شد.
در این مراسم که با حضور بسیجیان، نیرونظامی و انتظامی، خانواده های شهدا و جمعی از مردم در گلزار شهیدآباد دزفول برگزار شد؛ بسیجیان با حضور در گلزار شهیدآباد به شهیدان ادای احترام کردند و ضمن قرائت فاتحه به عطرافشانی و غبارروبی مزار آنها پرداختند.
خوزستان| همایش بانوان پایتخت مقاومت و پایداری دزفول به روایت تصویر کهگیلویه و بویراحمد| دانش آموزان شهرستان لنده با شهدا تجدید میثاق کردند غباروبی گلزار شهدا شهرکرد به یاد شهدای سرافراز عملیات بیت المقدس  به گزارش ذاکرنیوز به پاس ایستادگی و مقاومت مردم شهیدپرور دزفول در هشت سال جنگ تحمیلی این شهر به عنوان پایتخت مقاومت ایران اسلامی نامگذاری شده و چهارم خرداد در تقویم رسمی کشور روز مقاومت و پایداری «روز دزفول » نامگذاری شده است.
دزفول در هشت سال دفاع مقدس 176 مورد اصابت 176 موشک دوربرد فراگ و اسکاد قرار گرفته؛ هواپیماهای دشمن 498 بمب و راکت بر سر مردم دزفول فروریختند همچنین پنج هزار و 821 گلوله توپ به نقاط مختلف این شهر اصابت کرده است.
19 هزار و 500 واحد مسکونی، تجاری، آموزشی و مذهبی در این هشت سال بین 20 تا 100 درصد در دزفول خسارت دید و مردم دزفول در این جنگ نابرابر 2 هزار و 600 شهید، 400 جانباز، 452 آزاده و 147 جاویدالاثر تقدیم انقلاب کرد.
در ادامه تصاویری از این مراسم را مشاهده می کنید.

سرخط اخبار