ربیعی سخنگوی دولت: مهمترین اهداف بودجه ۱۴۰۰، ۱: کاستن از بودجه جاری نفت و کاستن از بودجه جاری و هزینه های دولت ۲- کاستن از رابطه بودجه جاری با نفت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سخنگوی دولت در نشست خبری گفت: در جلسات هیئت دولت در این روز ها موضوع بودجه مطرح است و دولت صبح و عصر نهایی کردن بودجه را در دستور کار دارد.
ربیعی افزود: دولت از سال ۹۷ با وجود فشار های اقتصادی و تحریم های امریکا به نحوی بودجه ریزی کردکه تاکنون دچار عدم تعادل نشده است. بانک مرکزی در این سال ها استقلال خود را حفظ کرد و دولت تلاش کرد پول پرفشار نیز وارد بازار نشود که این از افتخارات دولت در سه سال گذشته است.
او گفت: روز گذشته ۱۲ تبصره بودجه تصویب شد. مهمترین اهداف بودجه ۱۴۰۰ عبارتند از: ۱- کاستن از بودجه جاری نفت و کاستن از بودجه جاری و هزینه های دولت، ۲- کاستن از رابطه بودجه جاری با نفت است که در بحث بودجه دنبال شد.
ربیعی در ادامه اظهار داشت: همچنین درون زا شدن درآمد ها برای اداره کشور، تقویت بخش غیر دولتی در اقتصاد، توجه خاص برای مقابله با فقط مطلق، دنبال کردن حمایت های معیشتی، گسترش اشتغال های خرد، کوچک و متوسط، دنبال کردن طرح تامین مسکن ملی در قالب برنامه های وزارت مسکن و شهرسازی، مولد کردن دارایی های دولت و توجه به بهره وری، همجنین ایجاد عدالتی ها یمنطقه ای، اتمام پروژه های نیمه تمام، توجه به محیط زیست، گستر ش صادرات غیرنفتی، توجه به فتاوری های نو و شرکت های دانش بنیان و توسعه برنامه هایی برای حفظ سلامت مردم از جمله اهداف بودجه ۱۴۰۰ است.
او گفت: ۱۵ هزار میلیارد تومان از منابع شرکت های دولتی تابع وزارت نفت برای اتمام طرح ها و گاز رسانی به روستا ها مصوب شد. افزایش سهم سازمان نوسازی و تجهیز مدارس نیز از ۲۰ درصد به ۵۰ درصد اختصاص یافت و قرار شد از محل بودجه وزارت نفت و درامد های ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار