اعتمادآنلاین| حسن روحانی روز چهارشنبه در گفت و گو با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با اشاره به نزدیک شدن کشور به مرحله مهار شیوع بیماری کووید 19، گفت: اجرای دقیق پروتکل ها و دستورالعمل های طراحی شده از سوی مسئولان امر، برای مقابله با شیوع کرونا توسط مردم عمده شهرها و استان ها در هفته های گذشته، تجربه موفقی بود که موجب حصول سطح قابل قبولی از کنترل بر گسترش این بیماری شد. این موضوع نشان می دهد تنها راه مهار همه گیری کرونا، رعایت دقیق پروتکل ها و دستورالعمل های مرتبط است.
روحانی یکی دیگر از پیش شرط های موفقیت تلاش ها برای کنترل شیوع کرونا را اطلاع رسانی فراگیر، موثر و مداوم رسانه ها و صدا و سیما عنوان کرد و افزود: اطلاع رسانی گسترده در صدا و سیما و فضای مجازی، عاملی مهم در جلب همراهی و همکاری مردم برای رعایت پروتکل های بهداشتی و اعمال موثر نظارت ها و مراقبت های مسئولان در اجرای دستورالعمل های مصوب خواهد بود.
رئیس جمهور در پاسخ به ابراز نگرانی وزیر بهداشت در خصوص افزایش سفرها در روزهای اخیر و احتمال اوج گیری شیوع بیماری در شهرهای مسافرپذیر تاکید کرد: اخطارها و هشدارهای مسئولین در خصوص اوج گیری مجدد بیماری در صورت عدم رعایت دستورالعمل ها و فاصله گذاری هوشمند اجتماعی، باید از سوی مردم و کسب و کارها به طور جدی مورد توجه قرار گیرد. مردم شریف ایران باید بدانند چنانچه در هر بخشی از کشور این هشدارها جدی گرفته نشود و خدای ناکرده شیوع بیماری دوباره اوج بگیرد، مسئولین ناگزیر از بازگرداندن محدودیت ها خواهند بود که این موضوع هم زندگی عادی شهروندان را دچار مشکل خواهد کرد و هم آسیب های اقتصادی جدی به جامعه خواهد زد.
روحانی تصریح ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری