هندوانه یکی از میوه های آ ب بری است که برای تولید یک کیلو از آن به طور میانگین ۳۰۰ لیتر آب مصرف می شود، یک صادرکننده با اشاره به برگشت هندوانه های صادراتی به ترکیه معتقد است، این اقدام به اندازه آب یک سدبزرگ به کشور ضرر زده است!

خبرگزاری فارس- کتایون حمیدی: «هندوانه» یا همان «قارپوز» خودمان یکی از میوه هایی است که این روزها مشتری های پر و پا قرص خودش را دارد. میوه ای آبدار و شیرین که در زمستان زینت سفره های شب چله و در تابستان سیراب کننده لب های تشنه در هوای طاقت فرسا و داغ و سوزان است.
هندوانه سرشار از پتاسیم، انواع مختلف آنتی اکسیدان، کاروتنوئید، ویتامین، کلسیم و فیبر است، تقریبا ۹۰ درصد آن را آب تشکیل می دهد. این میوه در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری و در دمای بالای ۲۵ درجه سانتی گراد کشور تولید می شود.
نگاهی به صادرات هندوانه در ایران و جهان
چین با تولید ۷۹ میلیون تن هندوانه در جهان رتبه نخست تولید این میوه یعنی ۷۵ درصد تولید کل جهان را دارد و سپس کشور ترکیه با ۴ میلیون تن و ایران با ۳.۸ میلیون تن رتبه دوم و سوم را به خود اختصاص داده اند.
برای تولید یک کیلوگرم هندوانه به طور میانگین ۳۰۰ لیتر آب مصرف می شود، همین موضوع باعث شده بسیاری از کشورهای جهان به تولید هندوانه علاقه ای نداشته باشند و از تولید آن صرف نظر کنند.
در برخی از آمار تولید و صادرات فاصله و عجایب زیادی مشاهده می شود، به طوریکه ۳۰ درصد صادرات این محصول از طریق کشور اسپانیا، ۹ درصد از طریق مکزیک و ۷.۴ درصد از طریق آمریکا انجام می گیرد، این در حالی است که بیشترین تولیدکننده هندوانه کشورهای چین، ترکیه و ایران هستند.
در آمار دیگر تجارت جهانی مشاهده می شود که ۱۹ درصد واردات هندوانه برای کشور آلمان، 10.7 درصد برای کشور آمریکا و 9.2 درصد برای کشور کاناد است.
تولید هندوانه در کشور ایران نیز مخصوص یک منطقه و خطه نیست زیرا با توجه به 4 فصل بودن این کشور، می توان در تمام فصول ...

سرخط اخبار