جهانپور، سخنگوی از دیروز تا امروز ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۹۹۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد. با احتساب موارد جدید، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶۴۵۸۶ نفر رسید.

آفتاب نیوز :
جهانپور، سخنگوی از دیروز تا امروز ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۹۹۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد. با احتساب موارد جدید، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶۴۵۸۶ نفر رسید. متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲۱ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند. تا کنون 3993 نفر از بیماران، جان خود را از دست داده اند و دیگر در بین ما نیستند.
به گزارش آفتاب نیوز ؛ به گفته وی، خوشبختانه روند بهبود یافتگان سرعت بالایی گرفته و شیب صعودی قابل ملاحظه بوده و تا کنون ۲۹۸۱۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند. ۳۹۵۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۲۲۰ هزار و ۹۷۵ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
بعد از اینکه وزارت بهداشت، ارائه آمار بیماران کرونا به تفکیک استان را متوقف کرد، مسئولان دانشگاه های علوم پزشکی، آمار شیوع کرونا در استان های مربوط به خود را اعلام می کنند. با این حال، در برخی استان ها مثل تهران، قم، اصفهان، گیلان و البرز آماری اعلام نمی شود. به گفته مقامات وزارت بهداشت، وضعیت این استان ها از نظر شیوع کرونا قرمز است. در برخی استانهای دیگر نیز آمار شفاف و جامعی از بیماران کرونا ارائه نمی شود.
در ادامه آمار رسمی بیماران کرونا در استان های کشور تا 20 فروردین 99 آمده است. منبع این آمار، دانشگاه های علوم پزشکی استان ها است.
این جدول در حال تکمیل است
استان
مورد جدید
فوتی
بهبودیافته
نعداد کل مبتلایان
1
آذربایجان شرقی
اعلام نشد
۲۲۲نفر تا ۱۹ فروردین
اعلام نشد
۲۲۸۲نفر تا ۱۹ فروردین
2
آذربایجان غربی
۱۱۳
۹۰
۵۴۱
۱۱۹۵
...

سرخط اخبار