مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری سوگواره منطقه ای شعر «مشک تشنه» با حضور شاعران برتر هفت استان به میزبانی شهرستان چرام خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از کهگیلویه و بویراحمد ؛
محمدعلی پیرسبزی افزود: سوگواره منطقه ای شعر «مشک تشنه» همزمان به اربعین حسینی و دهه آخر ماه صفر با حضور استان های اصفهان، خوزستان، فارس، لرستان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود.
وی با بیان اینکه شعر آئینی و ادبیات عاشورایی همواره نقش موثری در ترویج فرهنگ عاشورا دارد، اظهارکرد: مهمترین گونه شعر آئینی، شعر عاشورایی بوده که به دلیل عشق و علاقه عموم مردم و پذیرش آن در جامعه گسترش یافته است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به برگزاری پنجمین دوره سوگواره منطقه ای شعر«مشک تشنه»در استان خاطرنشان کرد: اشعار این سوگواره در قالب های شعر کلاسیک، سپید و شعر گویشی است.
پیرسبزی با اشاره به شرایط ارسال آثار به دبیرخانه این سوگواره بیان کرد: هر شاعر می تواند حداکثر سه اثر به صورت تایپ شده به همراه مشخصات فردی خود طبق شرایط اعلام شده در فراخوان به دبیرخانه سوگواره در شهرستان چرام ارسال کند.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین کهگیلویه و بویراحمد؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد، وی مهلت ارسال آثار را تا ۱۸ مهر ۹۹ عنوان و بیان کرد: آئین اختتامیه این سوگواره با توجه به شرایط زمان برگزاری که متعاقباً اعلام می شود در ۲۴ مهرماه امسال در چرام برگزار می شود.
46

سرخط اخبار