وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تأکید کرد که با تعریف مأموریت های جدید و تبدیل پست بانک به عنوان بانک اختصاصی حوزه دیجیتال این بانک از قرار گرفتن ذیل ماده 141 قانون تجارت و ورشکستگی رهایی پیدا کرد و تبدیل به یک بانک سودآور شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدجواد آذری جهرمی در ابتدای آیین رونمایی از آیین رونمایی از خدمات جدید پست بانک ایران در راستای توسعه اقتصاد دیجیتال گفت: ابتدا یاد و خاطره شهید بزرگوار، شهید محسن فخری زاده را که مظلومانه و بنا به شواهد به دست شقی ترین انسان های روی زمین یعنی صهیونیست ها به شهادت رسید گرامی می داریم، انشا الله که دست انتقام الهی تقاص خون این شهید بزرگوار را از عاملان این جنایت خواهد گرفت و طبیعتاً جمهوری اسلامی هم پاسخ به این عملیات کوردلانه را جزو حقوق خودش می داند و دستگاه های امنیتی و نظامی به وقت خودش به این شرارت پاسخ خواهند داد.
وی در ادامه با تقدیر از خدمات مدیران و خانواده2500 نفره پست بانک گفت: ضرورت ایجاد پست بانک برای توسعه عدالت اجتماعی بود. پست بانک ایجاد شد برای پست مالی که یکی از زیرمجموعه های خدمات پستی در دنیا است و به عنوان یک بانک ثبت شده است تا خدمات بانکی را در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته بسط دهد. بر همین اساس پست بانک گسترده ترین سیستم بانکی و شعب را در سراسر کشور در اختیار دارد و خدمات بسیار زیادی را به ویژه برای مردم مناطق محروم ارائه می کند.
آذری جهرمی افزود: در مقطعی این بانک به تصمیم قانون گذار در لیست واگذاری قرار گرفت و بخشی از سهام پست بانک در قالب سهام عدالت و بخشی هم به عنوان کشف قیمت در بازار سرمایه عرضه شد و با توجه به اینکه خدمات این بانک بیشتر به صورت غیراقتصادی دیده شده بود با زیان انباشته قابل توجه ای مواجه شده بود که میزان زیان انباشته از سرمایه ثبتی اش فزونی گرفته بود که به نوعی این بانک در آستانه قرار گرفتن ذیل مقررات ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار