در کشور های مختلف، برای همه افراد فارغ از شغل و تخصص آنها، اگر مالیات پرداخت نکرده یا فرار مالیاتی داشته باشند، مجازات های سختی در نظر گرفته می شود.
به گزارش «تابناک» به نقل از فارس، مالیات یکی از اصلی ترین منابع درآمدی برای دولت ها در کشور هایی است که تلاش می کنند اقتصاد های خود را از وابستگی به صادرات کالا های خاصی مانند حامل های انرژی به دور نگهدارند.
در واقع مالیات اصلی ترین مبنای تأمین بودجه در اکثر کشور های غربی از جمله آمریکا و اروپاست و دولت ها به موضوع عدم پرداخت مالیات از سوی اشخاص حقیق و حقوقی به عنوان یک جرم کیفری و نه حقوقی نگاه می کنند و مرتکبین این جرم به پرداخت جریمه های سنگین و سال های زندان محکوم می شوند و مهم نیست که فرد مذکور پزشک باشد یا کارگر، راننده باشد یا کارمند دولت در دوردست ترین شهر ها و روستاها.
در ادامه به رویکرد دولت های مختلف نظیر آمریکا، انگلیس، ایرلند و سنگاپور در قبال فرار مالیاتی و یا عدم پرداخت مالیات از سوی پزشکان می پردازیم.
* حبس دکتر ۶۶ ساله "درسی برای همه"
به گزارش شارلوت آبزرور، یک دکتر ۶۶ ساله آمریکایی در اکتبر سال جاری به دلیل فرار مالیاتی در ایالات کارولینای شمالی به گذراندن یک سال و یک ماه زندان محکوم شد. این حکم از سوی دادگاه فدرال علیه دکتر دیوید راسل صادر شد و این دکتر که مالک یک کلینیک ترک اعتیاد در منطقه شارلوت و هیکوری است را به دلیل فرار مالیاتی به زندان محکوم کرده است.
راسل پس از صدور این محکومیت گفت: باشد که این اتفاق درسی باشد برای همه کسانی که نمی خواهند از قانون پیروی کنند.
این دکتر محکوم به حبس تاکید کرد: من فکر می کنم تصمیم دادگاه بسیار عادلانه بود و من این ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار