بیرجند- استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه اگر تولید آسیب ببیند، آثار زیان بار آن بیشتر از کرونا خواهد بود، گفت:بدون شک اولویت اول سلامت مردم است اما سایر بخش ها هم باید مورد توجه باشد.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمد صادق معتمدیان دوشنبه شب در ستاد استانی مدیریت کرونا با اشاره به مصوبات روز گذشته ستاد ملی مقابله با کرونا و آغاز مرحله سوم طرح فاصله گذاری اجتماعی اظهارکرد : در این مرحله طرح فاصله گذاری اجتماعی که به صورت هوشمند دنبال خواهد شد، مشاغل به سه دسته کم ریسک، متوسط و پر ریسک تقسیم بندی می شوند.
استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: مشاغل کم ریسک و متوسط از بیست و سوم فروردین، فعالیت شان را آغاز خواهند کرد اما مشاغل پر ریسک و همچنین اماکن عمومی مانند پارک ها و بوستان ها تا پایان فروردین تعطیل خواهند بود.
معتمدیان با بیان اینکه ادارات دولتی از بیست و سوم فروردین با حضور دو سوم کارمندان خدمت رسانی به مردم را در دستور کار قرار می دهند، ادامه داد: یک سوم کارکنان نیز به صورت دورکاری یا مرخصی در منازل خواهند بود.
وی با تأکید بر اینکه ساعت کاری ادارات طبق مصوبه ستاد ملی، از بیست و سوم فروردین ۷ صبح الی ۱۴ بعد از ظهر است، گفت: کلیه مدارس و دانشگاه ها به غیر از مقطع دکترا تا پایان فروردین تعطیل است.
استاندار خراسان جنوبی اظهار کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، در بخش عبور و مرور در ورودی شهرها، همچنان از ورود افراد غیربومی به استان جلوگیری خواهد شد.
معتمدیان با بیان اینکه غافل نشدن از حوزه اقتصادی و معیشت مردم را یک ضرورت است، ادامه داد: بدون شک اولویت اول کشور، سلامت مردم است اما در کنار آن اولویت های زیستیِ دیگری مانند مسائل اقتصادی و اجتماعی وجود دارند که در شرایط تحریم های ظالمانه و کاهش قیمت نفت باید مورد توجه قرار بگیرد.
وی با اشاره به اینکه اگر تولید در کشور آسیب ببیند، آثار زیان بار آن بیشتر از ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار