رئیس سازمان صمت فارس گفت: با سرمایه گذاری ۱۳ هزار میلیارد ریال زمینه اشتغال برای ۵۰۰ نفر در شرکت کربنات سدیم شهرستان فیروزآباد فراهم شد.

به گزارش از، مراسم کلنگ زنی طرح توسعه واحد "صنایع معدنی" در جنوب غربی استان فارس (شهرستان فیروز آباد) با حضور استاندار فارس و رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس برگزار شد.
حمید رضا ایزدی رئیس سازمان صمت فارس در این مراسم با تاکید بر جلوگیری از خام فروشی، گفت: ظرفیت تولید یک میلیون و۱۵۰ هزار تن در راستای تحقق جهش تولید عملیات اجرایی واحد طرح توسعه کربنات سدیم سبک و سنگین باکاربرد محصولات تولیدی صنایع شیشه سازی، شوینده و سایر صنایع وابسته فراهم شد.
او با اشاره به ایجاد اشتغال در این شهرستان افزود: با سرمایه گذاری ۱۳ هزار میلیارد ریال زمینه اشتغال برای ۵۰۰ نفر در شرکت کربنات سدیم شهرستان فیروزآباد فراهم شد.
ایزدی با بیان این که احداث این طرح توسط بخش خصوصی با هدف فرآوری مواد معدنی و جلوگیری از خام فروشی صورت پذیرفته است، ادامه داد: هدف از اجرای این طرح صادرات محصولات معدنی به بازار های جهانی، تبدیل آن به فرآورده هایی با ارزش افزوده بالاتر و تامین مواد مورد نیاز واحد های صنعتی در راستای تحقق جهش تولید است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس با اشاره به سیاست های کلان در ایجاد و توسعه طرح های اقتصادی استان و کشور گفت: می توان با استفاده از ظرفیت های موجود شاهد توسعه این پروژه به عنوان یک صنعت مهم و تاثیرگذار و صنایع دیگر نیز باشیم.
او اظهار داشت: تکمیل زنجیره ارزش تولید محصولات داخلی زمینه ساز تحقق اقتصاد مقاومتی، ایجاد اشتغال پایدار و برآورده کردن ارزش افزوده مناسب محصولات تولیدی در سطح استان است که البته از خروج ارز نیز جلوگیری می کند.
ایزدی با بیان این که همواره جهت بهره برداری کامل از ظرفیت های صنعتی، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار