کرونا در بازار سیاه ناصرخسرو، کوچ رائفی پور و همفکرانش به سوی امر به معروف، جسد قاضی منصوری بازگردانده خواهد شد، قالیباف، روحانی و رئیسی دوباره در یک قاب، کاهش ۱.۵ میلیون نفری شاغلان در بهار، ذوب تدریجی ناو آمریکایی، شیوع سندروم قلب شکسته، تازیانه موج دوم کرونا بر اقتصاد، بازگشت محدودیت های حداقلی به ۱۰ شهر و پاسخ موشکی– پهپادی انصارالله به آتش بس فریبکارانه سازمان ملل از مواردی است که موضوع گزارش های خبری و تحلیلی روزنامه های امروز شده است.

به گزارش «تابناک» روزنامه های امروز سه شنبه بیست و چهارم تیرماه در حالی چاپ و بر روی پیشخوان مطبوعات قرار گرفت که انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از گرانی های افسارگسیخته ، انفجار و آتش سوزی ناو آمریکایی و سکوت پنتاگون ، و از بین رفتن یک و نیم میلیون شغل پس از کرونا در کنار ادامه تحلیل ها درباره توافق راهبردی ایران و چین در صفحات نخست روزنامه های امروز برجسته شده است.
در ادامه تعدادی از یادداشت ها و سرمقاله های منتشره در روزنامه های امروز را مرور می کنیم:
معنای سکوت چین چیست؟
جلال خوش چهره در سرمقاله امروز روزنامه ابتکار با عنوان معنای سکوت چین نوشت: برنامه همکاری های راهبردی ۲۵ ساله ایران و چین در حالی مورد نقد و بررسی موافقان و مخالفان قرار دارد که هنوز دولت چین واکنش روشنی را در این باره بروز نداده است. آنچه چینی ها به آن اکتفا کرده اند؛ ابراز تمایل به گسترش همکاری های خود با ایران است. سفر اخیر «محمد جواد ظریف» به پکن و تحویل سند راهبردی به همتای چینی خود نیز اخبار روشنی از پاسخ پکن به برنامه ارائه شده از سوی تهران در پی نداشته است. بنابراین، به رغم تفاهم های نخستین در سفر «شی جین پینگ» رئیس جمهوری چین به تهران در سال ۱۳۹۴ و آماده سازی برنامه همکاری راهبردی میان دو طرف از سوی دولت ایران، پکن هنوز سکوت خود را نشکسته و موضع روشنی در این باره اعلام نکرده است.
چینی ها که از سال ۱۹۷۹ رویکرد تجدید نظر طلبانه «مائو تسه تونگ» در قبال جامعه بین الملل را کنار گذاشته و به جای ...

سرخط اخبار