وزیر کار: سرمایه گذاری و رشد اقتصادی از برنامه عقب ماند

دریافت خبر : جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۱
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: براساس برنامه پنج ساله باید ۷۷۰ هزار میلیارد سرمایه گذاری در کشور صورت می گرفت تا رشد اقتصادی هشت درصد به دست آید اما به دلیل فشارهای نظام سلطه، سرمایه گذاری ها و رشد اقتصادی مورد انتظار در سال ۹۷ به شکلی که می خواستیم، پیش نرفت.

آفتاب نیوز :
محمد شریعتمداری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز در دوره ساخت و ساز و سازندگی استان لرستان قدم های بیشتری را بر می دارد.
وی تصریح کرد: شهرستان الیگودرز یکی از شهرهای مهم استان لرستان است که در این نقطه از کشور ما قطب گردشگری و دامپروری در حال شکل گیری است.
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: امروز تأسیس یک مرکز ۲۰۰۰ رأسی تولید گاو گوشتی و شیری با ظرفیت ۲۵ هزار تن شیر را در الیگودرز داشتیم که قدم خوبی در راستای ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم است.
شریعتمداری اضافه کرد: ظرفیت شهرستان الیگودرز این امکان را فراهم می کند که برای تأسیس واحدهای جدید دامداری فکر کنیم و در جلب مشارکت بخش های غیردولتی در این حوزه تلاش شود.
وی بیان کرد: این شهرستان دارای ظرفیت های خوب گردشگری است. سد حوضیان را که در دولت یازدهم مقدماتش فراهم شد و اعتبارات خوبی برای آن در نظر گرفته شد، به اتمام رسیده و آماده فعالیت های گردشگری و جانبی است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: فعالیت اجرایی پروژه مجموعه گردشگری سد حوضیان را امروز آغاز خواهیم کرد و از خدا می خواهیم با تلاش مسئولان محلی و ملی شاهد ساخت زیربناهای لازم برای ساخت مراکز اقامتی دیگر در ۱۱ پهنه این مجموعه باشیم.
شریعتمداری عنوان کرد: در حوزه صنعتی ظرفیت های خوبی در الیگودرز وجود دارد، در حوزه فولاد قدم های خوبی برداشته شده و پیشرفت های خوبی به دست شده است.
وی یادآور شد: کار جدید ایجاد مرکز تولید لاستیک بارز در الیگودرز آغاز شده که از نیازهای اصلی کشور است و شرکت شستا اعلام آمادگی کرد که با مشارکت ایدرو این پروژه را آغاز کند و ظرف چهار سال به بهره برداری ...

[ مشاهده متن کامل وزیر کار: سرمایه گذاری و رشد اقتصادی از برنامه عقب ماند آفتاب نیوز ]