عضو کمیسیون آموزش دیدبان شفافیت و عدالت کشور گفت: کنکور سال ۱۴۰۰ تنها برای یک نظام آموزشی برگزار خواهد شد که این، باعث نگرانی داوطلبان کنکور نظام قدیم شده است، چرا که نمی توانند با منابع آموزشی خود یعنی نظام قدیم آزمون بدهند.

علی امرایی عضو کمیسیون آموزش دیدبان شفافیت و عدالت کشور در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس بر لزوم برگزاری کنکور نظام قدیم در سال ۱۴۰۰ تاکید کرد و گفت: مسؤولین مربوطه قصد دارند، برگزاری کنکور با منابع نظام قدیم را درسال ۱۴۰۰ متوقف کنند. کنکور سال ۱۴۰۰ تنها برای یک نظام آموزشی برگزار خواهد شد که این، باعث نگرانی فراوان داوطلبان کنکور نظام قدیم شده است، این داوطلبان نمی توانند با منابع آموزشی خود یعنی نظام قدیم آزمون بدهند که در حال پیگیری این موضوع از طریق مسؤولین برای حل مشکل هستند.
وی افزود: به علت محدود بودن ظرفیت رشته محل های پرطرفدار در گروه های مختلف، عده کثیری از جمع چند صد هزار نفری داوطلبان نظام قدیم پشت کنکور خواهند ماند که باید در کنکور سال ۱۴۰۰ شرکت کنند و همین مسأله جمعیت داوطلبان نظام قدیم را می توان از دلایل برگزاری نظام قدیم در کنکور سال ۱۴۰۰دانست. 
رتبه های برتر سال ۹۸ متعلق به مدارس خاص همچون سمپاد، شاهد و غیردولتی بودند
عضو کمیسیون آموزش دیدبان شفافیت و عدالت کشور ادامه داد: در کنکور سال ۹۸ بخش عمده رتبه های برتر کنکور متعلق به مدارس خاص همچون سمپاد، شاهد، نمونه غیردولتی یا هیات امنایی بودند و تعداد قبولی های مدارس دولتی و عادی بسیار کم بود. اگر مصوبه شورای سنجش و پذیرش تغییر نکند و داوطلبان نظام قدیم مجبور به شرکت در نظام جدید باشند با توجه به اینکه داوطلبان نظام قدیم حتی یکساعت در دوران تحصیل و فارغ التحصیلی خود آموزش ندیده اند با توجه به رقابت سنگین و سخت کنکور سراسری عملا داوطلبان زیادی از نظام قدیم از ورود به دانشگاه منع می شوند.
امرایی ادامه داد: آیا تا به حال مسئولین ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار