عضو کمیسیون تلفیق مجلس در گفت وگو با جهان نیوز:

شکی نیست که آقایان دنبال مذاکره هستند اما زنگنه استراتژی نظام را تعیین نمی کند/ نامه روحانی نشان دهنده بی مسئولیتی دولت است

لوگوی جهان نیوز جهان نیوز . پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۲۱:۷
عضو کمیسیون برنامه و بودجه در پاسخ به این سوال که آیا بودجه ۱۴۰۰ کشور را در شرایطی قرار می دهد که برای فروش نفت تسلیم مذاکره با غربی ها شود، گفت: در واقع اگر در مجلس فروش ۲٫۳ میلیون بشکه نفت تایید می شد ممکن بود که چنین برداشتی شود، ولی این در مجلس تایید نشد و بودجه با ۱/۵ میلیون بشکه نفت بسته شد.

گروه اقتصادی جهان نیوز : مجتبی رضاخواه عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه در گفت وگو با جهان نیوز درباره سخنان وزیر نفت مبنی بر اینکه صادرات ۲٫۳ میلیون بشکه نفت در بودجه را به این شرط نوشتیم که نظام برود و تحریم ها را بردارد، اظهارداشت: مجلس بودجه را با این هدف تغییر و اصلاح می کند که در واقع این سوءاستفاده ها قابل انجام نباشد. در این شکی نیست که آقایان دنبال مذاکره هستند ولی آقای زنگنه استراتژی نظام را در این موارد تعیین نمی کند و این جزء مواردی می باشد که در اختیار رهبری است. ایشان هم خیلی صریح فرمودند که برای بازگشت به برجام هیچ مذاکره ای در کار نیست و آمریکا باید تحریم ها را بردارد و به برجام بازگردد و خسارت مشکلاتی که در این مدت برای ایران ایجاد شده را بپردازد.
وی در ادامه با اشاره به دو سقفی بستن بودجه ۱۴۰۰ خاطرنشان کرد: مجلس بودجه را دو سقفی بسته به این مفهوم که ۱/۵ میلیون بشکه نفت برای سقف اول بودجه در نظر گرفته شده و این یعنی کاهش وابستگی بودجه به نفت و حالا اگر واقعا دولت توان فروش ۲٫۳ میلیون بشکه را دارد، مجلس جلوی دولت را نمی گیرد و این کار را انجام دهد. ولی چون این عدد خیلی غیرواقعی است در مجلس سقف بودجه ۱/۵ بشکه در نظر گرفته شده و معتقدیم که بخشی از آن خرابکاری که می توانست پشت سر این بودجه اتفاق افتد جلویش گرفته شده است.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه در پاسخ به این سوال که آیا این بودجه کشور را در شرایطی قرار می دهد که برای فروش نفت تسلیم مذاکره با غربی ها شود، گفت: در واقع اگر در مجلس فروش ۲٫۳ میلیون بشکه نفت تایید می شد ممکن بود که چنین برداشتی شود، ولی این در مجلس تایید نشد و بودجه با ۱/۵ میلیون بشکه نفت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار
لوگوی فرتاک نیوز فرتاک نیوز .