مهدی قربانی
این روزها به واسطه شرایط عجیب موجود اقتصادی، مردم دچار سردرگمی هستند و به هر ریسمانی چنگ می زنند تا بتوانند اندک دارایی ها خود را به هر شکل ممکن حفظ کنند. عده ای در بازار ارز هستند و عده ای تمام زندگی خود را در بورس سرمایه گذاری کرده اند اما از سوی دیگر در فضای مجازی و اینترنت با موضوعات نه چندان جدیدی روبه رو هستیم که افزایش این موارد نگران کننده است؛ از سایت های شرط بندی تا فروش پکیج های کسب درآمد میلیونی در روز گرفته تا کتاب های میلیونر شدن.
این تبلیغات از در و دیوار سایت های داخلی و حتی خبرگزاری های داخلی تا کانال های تلگرامی و پیج های اینستاگرامی به صورت آوار بر سر کاربران فرو می ریزد: «در خواب پول درآورید»، «با خرید این پکیج میلیونر شو»، «به آرزوهای خود برسید» وغیره.
از طرف دیگر با فراگیری بورس در نزد عموم مردم، اکانت هایی ایجاد شده است که بدون تجربه کافی، اقدام به مشاوره یا اصطلاحا فروش سیگنال با قیمت های عجیب می کنند.
در کنار چنین شیوه هایی، مشاغل جدیدی با گسترش فضای مجازی چون ادمین ها، سین کننده ها، کامنت گذاران و فورواردکنندگان نیز ایجاد شده است و در ماه های اخیر گروه هایی در تلگرام با وعده «ادد کن و پول بگیر» ایجاد شد که پلیس فتا در هشداری، این کار را کلاهبرداری خواند و تمامی فیش های واریزی که در این گروه ها به اشتراک گذاشته می شود را جعلی و فتوشاپی خواند.
البته با بالا رفتن نرخ ارز و پایین آمدن ارزش پول کشور بسیاری از افراد برای حفظ دارایی های خود به شیوه های غیرمعمول روی آورده و امیدوارند که بتوانند شکافی در وضعیت موجود ایجاد کنند. در این مسیر آموزش و پولدار شدن در تلگرام، اینستاگرام و اینترنت و ...

سرخط اخبار