اعلام همبستگی سید حسن نصرالله با ظریف

فرارو چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۰
جناب وزیر، شما صدایی رسا در همه محافل بین المللی هستید که واقعیت را فاش می سازید، حق را بیان می کنید و آن را رودرروی سرکش ترین طاغوت های جهان یعنی آمریکا و ترامپ و همه افرادی از این جنس فریاد می زنید و این بزرگ ترین جهاد است.

سید حسن نصرالله در نامه ای به محمد جواد ظریف، ضمن محکوم کردن تحریم وزیر خارجه کشورمان از سوی آمریکا، بر همبستگی خود و مقاومت با وی تاکید کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از المنار، متن نامه سید حسن نصرالله خطاب به وزیر خارجه کشورمان به این شرح است:
خدمت وزیر محترم امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، برادر عزیز دکتر محمد جواد ظریف (دام حفظه و عزه)
سلام علیکم و رحمت الله و برکاته
وقتی سردمداران آمریکا تحریم شخص جنابعالی و افزوده شدنتان به لیست شرافتمندان را اعلام کردند، بنده و برادرانم تصمیم گرفتیم پیامی خدمت شما بفرستیم و همبستگی و احترام خود را ابراز کنیم؛ اما بنده ترجیح دادم صدور پیام را تا امروز یعنی ۱۴ آگوست به تأخیر بیاندازم؛ روزی که مقاومت لبنان با حمایت و پشتیبانی کامل جمهوری اسلامی ایران توانست در طول جنگی ۳۳ روزه در ماه های جولای و آگوست سال ۲۰۰۶ آمریکا و به اصطلاح اسرائیل را شکست دهد.
تصمیمات و طراحی در آن جنگ ظالمانه و تجاوز عظیم، آمریکایی بود و بر عهده دولت فرومانده جرج بوش پسر و کاندولیزا رایس و جان بولتون قرار داشت. ارتش اسرائیل به عنوان قدرتمندترین ارتش منطقه، به زعم آن ها، در این جنگ فقط ابزار اجرایی بود.
بولتون، که در آن زمان نماینده آمریکا در شورای امنیت بود، در آن جنگ به یکی از مسئولان عرب گفته بود: «جایی برای فعالیت دیپلماتیک وجود ندارد چون جنگ جز با نابودی یا تسلیم حزب الله به پایان نخواهد رسید.» اما چند هفته بعد بولتون به آن مسئول عربی گفت: «ما باید همین لحظه جنگ را تمام کنیم.»
مسئول عرب به او گفته بود: آیا حزب الله را نابود کردید؟
گفت: نه.
گفته بود: آیا حزب الله را به تسلیم واداشتید؟
گفت: نه.
گفته بود: پس ...

سرخط اخبار