تهران- ایرنا- گروهی از تحلیلگران رسانه ها و اندیشکده های عربی با اشاره به شکست سیاست های «دونالد ترامپ» و افزایش احتمال پیروزی «جو بایدن» در انتخابات ریاست جمهوری معتقدند که سیاست خارجی آمریکا در دوره پساترامپ دستخوش تغییر شده و بایدن از سیاستی که در دوره ترامپ ترسیم شده فاصله خواهد گرفت.

آمریکا این روزها در تب وتاب مبارزات انتخاباتی به سر می برد. اکنون رویارویی میان اردوگاه جمهوری خواهان و دموکرات ها اوج گرفته است. تحولات مربوط به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که قرار است سیزدهم آبان ماه برگزار شود، از موضوع های مورد توجه رسانه ها و اندیشکده های بین المللی به شمار می رود.
در صحنه رقابت های سیاسی آمریکا، «جو بایدن» معاون «باراک اوباما» رئیس جمهوری پیشین آمریکا به همراه «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری کنونی، دو نامزد ریاست جمهوری این کشورند. در این پیوند، رسانه ها و اندیشکده های جهان عرب نیز از رویداد انتخاباتی در آمریکا غافل نمانده اند و با اشاره به شکست های ترامپ و افزایش احتمال پیروزی بایدن تحلیل هایی را درباره آینده سمت وسوی سیاست خارجی آمریکا منتشر کردند.
افزایش انتقادها از ترامپ و افزایش احتمال پیروزی بایدن
از زمانی که ترامپ در ژانویه ۲۰۱۷ قدرت را در آمریکا به دست گرفت سیاست داخلی و خارجی و چگونگی مدیریت امور از سوی وی با انتقادهای گسترده ای روبرو شده است. او به همپیمانان آمریکا تاخته و از رهبران پوپولیست حمایت کرده و سبب افزایش تنش ها به ویژه در منطقه خاورمیانه شده است. او با این اقدامات خود به جایگاه جهانی آمریکا و نقش آفرینی این کشور در مسائل بین الملل ضربه وارد کرده است. تردیدی نیست که این اقدامات و شکست های ترامپ و همچنین شیوع بیماری کرونا و بحران های ناشی از این بیماری از جمله رکود اقتصادی در آمریکا بر روی انتخابات آمریکا آثاری به دنبال داشته باشد.
به نوشته اندیشکده «الدیمقراطی» مصر، ترامپ سبب افول جایگاه آمریکا به عنوان یک قدرت لیبرال جهان شده است. ایدئولوژی ها و شخصیت دمدمی مزاج وی سبب در پیش ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار