اردبیل - ایرنا - معاون برنامه ریزی و هماهنکی امور عمرانی فرمانداری بیله سوار مغان گفت: ۳۶۸ طرح در حوزه اشتغال پایدار روستایی و عشایری توسط کارگروه شهرستانی تصویب شده و زمینه پرداخت ۲۳ میلیارد تومان تسهیلات مالی به متقاضیان در این شهرستان فراهم شده است.

به گزارش ایرنا، مهناز دولتی روز یکشنبه در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان بیله سوار افزود: بیشتر این طرح ها در حوزه دامداری، کشاورزی و خدمات اجرا می شود.
وی بیان کرد: ۱۰۰ سهمیه هم با اعتبار چهار میلیارد تومان از طریق بنیاد برکت برای رونق تولید در زمینه قالی بافی ، کشاورزی ، گیاهان دارویی ، صنایع دستی ، زنبورداری و فعالیت های صنفی و خدماتی در نظر گرفته شده که در روستاهای هدف اجرا خواهد شد. 
دولتی اعتبار مشاغل خانگی را ۳۸۵ میلیون تومان عنوان کرد و افزود: تاکنون برای ۳۲ مورد مجوز مشاغل خانگی صادر شده و ۹ نفر به بانک رفاه معرفی شده اند.
وی همچنین افزود: تعداد ۶۶۶ نفر در این شهرستان متقاضی تسهیلات کرونایی شده بودند که در مجموع چهار میلیارد و ۶۰۸ میلیون تومان به متقاضیان پرداخت شده است.
معاون برنامه ریزی و هماهنکی امور عمرانی فرمانداری بیله سوار به آمار ثبت اشتغال در پنجره واحد اشتغال اشاره کرد و گفت: تاکنون ۱۹۶ نفر در این سامانه و ۶۴ اشتغال نیز در سامانه رصد اشتغال ثبت شده است.
بیله سوار در شمال اردبیل واقع است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار