رئیس بسیج اساتید دانشگاه های تهران گفت: هدف اصلی ایجاد کارگروه علمی آسیب های پساکرونا ارائه راهکارهای علمی حل معضلات ناشی از این ویروس است.

جلیل دارا رئیس بسیج اساتید دانشگاه های تهران در گفت وگو با خبرنگار تشکل های دانشگاهی خبرگزاری فارس در حاشیه آیین آغاز به کار گروه مساله محور علمی جهادی بررسی آسیب های پساکرونا که در دانشگاه علامه برگزار شد، عنوان داشت: کرونا آزمایش خوبی برای نمایاندن کارآمدی جمهوری اسلامی بود. در زمانی که ایران اسلامی با تمام محدودیت ها توانست از توان داخلی خود برای مهار این ویروس استفاده کند مدعیان اروپایی و آمریکایی در حل کمترین مسائل مربوط به کرونا درمانده اند.
وی بیان داشت: کارگروه علمی پسا کرونا با هدف تجمیع دیدگاه های علمی اساتید دانشگاه های سراسر کشور در رشته های علوم اجتماعی بویژه روانشناسی در جهت حل معضلات ناشی از این ویروس شکل گرفته است.
دارا همچنین از شکل گیری گروه های علمی ذیل این کارگروه خبر داد و افزود: مرکزیت این کارگروه در بسیج اساتید دانشگاه علامه طباطبایی و با همکاری اساتید همه دانشگاه های سراسر کشور است. 
رئیس بسیج اساتید دانشگاه های تهران ادامه داد: همانگونه که گروه های علمی جهادی استادی دانشگاه ها همپای مدافعان سلامت با همدلی و همکاری سایر گروه های جهادی کمک به مهار این ویروس نمودند در دوران پسا کرونا البته نقش دانشگاه و اساتید و نخبگان علمی مضاعف می شود. در اینجا عملکرد اساتید بسیجی با روحیه انقلابی و جهادی در مواجهه با این معضل می تواند راهگشا باشد. 
دارا همچنین ضمن اشاره به اندیشکده های بسیج اساتید دانشگاه های تهران و رویکرد حل مساله ای آنها بویژه در حل مسائل مربوط به ویروس کرونا تاکید کرد و نمونه رویکرد حل مساله ای در این زمینه را طراحی سامانه ساهو توسط اساتید بسیجی دانشگاه علم و صنعت مطرح کرد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری