سعدی به عنوان نخستین سامانه فروش اینترنتی سهام عدالت در بورس ایران راه اندازی شد. در این سامانه امکانات لازم جهت فروش یا سرمایه گذاری مجدد سهام عدالت برای بیش از ۴۹ میلیون ایرانی فراهم شده است.

سامانه فروش اینترنتی سهام عدالت موسوم به سعدی از روز گذشته دردسترس عموم قرار گرفت. مشمولان سهام عدالت می توانند بدون مراجعه حضوری به بانک یا شرکت های کارگزاری بورس ازطریق این سامانه نسبت به فروش سهام عدالت یا مشاهده سهام شان اقدام کنند.
سامانه سعدی توسط کارگزاری فارابی، تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار جهت ارائه خدمات مورد نیاز دارندگان سهام عدالت راه اندازی شده است. با راه اندازی این سامانه میلیون ها نفر از مشمولان سهام عدالت در سراسر کشور می توانند ازطریق اینترنت، مدیریت سهام عدالت را در دست گرفته و نسبت به فروش سهام عدالتشان اقدام کنند.
مشمولان سهام عدالت که طی اعلام قبلی روش سهامداری مستقیم را انتخاب کرده اند، می توانند با ورود به سامانه سعدی  وضعیت سهم های موجود در سبد دارایی هایشان را مشاهده کرده و برای بهره مندی از منافع سهام عدالت تصمیم گیری کنند. با آزادسازی سهام عدالت، افرادی که روش مستقیم را انتخاب کرده اند، سهام ۳۶ شرکت در سیستم معاملاتی شان قرار می گیرد، اما افرادی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده باشند، تنها یک شرکت سرمایه گذاری استانی در پرتفوی آن ها لحاظ می شود. دریافت پول سهام عدالت در حساب بانکی
براساس ادعای متولیان سامانه سعدی، دارندگان سهام عدالت پس از آزادسازی می توانند پول حاصل از فروش سهام خود را از این طریق دریافت کنند. این سامانه همچنین ابزارها و شرایط ویژه ای را جهت سرمایه گذاری دراختیار متقاضیان و علاقه مندان به بورس قرار می دهد.
از جمله امکانات در دست توسعه سامانه سعدی، امکان سرمایه گذاری مجدد دارایی های حاصل از فروش سهام عدالت است. از این طریق متقاضیان می توانند با بهره مندی از ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری