خانواده و نظام تعلیم و تربیت نقش برجسته ای در گسترش فرهنگ ایثار اجتماعی دارند

حیات جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲:۱۵
حیات: مدیر گروه روانشناسی دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به اینکه امروزه یکی از مسایلی که که باید بیش از پیش باید به آن توجه کرد مفهوم ایثار اجتماعی است، گفت: مهمترین کاری که دانش آموختگان مراکز علمی باید انجام دهند این است که به مشکلات و ضعف های جامعه حساس باشند و برای حل این مشکلات تلاش کنند. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری حیات، پرویز آزادفلاح عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس در پنل علمی «ایثار اجتماعی» که امروز (پنجشنبه) صبح در این دانشگاه برگزار شد، با اشاره به این که از اصلی ترین کارهایی که دانشگاه و دانش آموختگان مراکز علمی باید انجام دهند این است که به مشکلات و ضعف های جامعه حساس باشند و تلاش کنند برای حل این مشکلات بدنبال راه حل باشند، گفت: اصلی ترین مفهومی که به ایثار اجتماعی نزدیک است مفهوم علاقه اجتماعی است. وی افزود: در روانشناسی یک سازه مهمی به نام ناایمنی وجود دارد این سازه به عنوان یک سازه بنیادی مطرح است و اگرچه به ظاهر منفی است اما بسیار سودمند برای ایجاد سازه های دیگر است. آزادفلاح در توصیف سازه نا ایمن بیان کرد: نوزاد انسان تنها موجودی است که بدون حضور مادر طی سال ...

حیات: رییس گروه روانشناسی دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به اینکه امروزه یکی از مسایلی که باید بیش از پیش به آن توجه کرد، مفهوم ایثار اجتماعی است، گفت: مهمترین کاری که دانش آموختگان مراکز علمی باید انجام دهند این است که به مشکلات و ضعف های جامعه حساس باشند و برای حل این مشکلات تلاش کنند.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری حیات ، پرویز آزادفلاح عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس در پنل علمی «ایثار اجتماعی» که امروز (پنجشنبه) صبح در این دانشگاه برگزار شد، با اشاره به این که از اصلی ترین کارهایی که دانشگاه و دانش آموختگان مراکز علمی باید انجام دهند این است که به مشکلات و ضعف های جامعه حساس باشند و تلاش کنند برای حل این مشکلات بدنبال راه حل باشند، گفت: اصلی ترین مفهومی که به ایثار اجتماعی نزدیک است مفهوم علاقه اجتماعی است .
وی افزود: در روانشناسی یک سازه مهمی به نام ناایمنی وجود دارد این سازه به عنوان یک سازه بنیادی مطرح است و اگرچه به ظاهر منفی است اما بسیار سودمند برای ایجاد سازه های دیگر است.
آزادفلاح در توصیف سازه نا ایمنی بیان کرد: نوزاد انسان تنها موجودی است که بدون حضور مادر طی سال های متوالی شانس و امکان بقا ندارد، انگار خداوند متعال بنا داشته که سعادت بشر در همکاری و همیاری اجتماعی قرار گیرد و شرایطی را مهیا کند که از ابتدا انسان نتواند مستقل پیش رود، ما با نا ایمنی به دنیا می آییم و در واقع برای جبران آن تلاش می کنیم تا برتری پیدا کنیم وآنرا پشت سر بگذاریم و به مهتری برسیم. این ناایمنی ارتباط و نیاز انسان را به اجتماع و دیگران را سبب می شود در واقع دیگر خواهی که از مصادیق ایثار اجتماعی است معلول این نایمنی است ...

سرخط اخبار