روحانی: فضای مجازی روزانه به مسئولین و اقداماتشان نمره می دهد

فارس نیوز چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۹
رئیس جمهور گفت: فضای مجازی روزانه به مسئولین نمره می دهد و اعلام می کند اقدامات آنها تا چه حد مورد رضایت و مقبولیت و حتی مشروعیت است لذا این فضا برای تحولات اجتماعی ما و جامعه ما یک فرصت مناسب به وجود آورده است.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور عصر امروز در نشست «ایران هوشمند» و افتتاحیه بیست وپنجمین نمایشگاه بین المللی الکامپ، گفت: بسیار خوشحالم در میان این جمع از شرکت های نوپایی که فرصت هایی را برای کشور ایجاد کردند تشکر کنم.
وی ادامه داد: دنیای امروز دنیایی است که ما با یک انقلاب بزرگ دیجیتالی یا فضای مجازی مواجه هستیم. این یک واقعیت است چه بخواهیم و چه نخواهیم؛ اما همه ما باید توجه داشته باشیم که این فضای جدید می تواند برای نسل ما، کشور ما، منطقه ما و جهان یک فرصت باشد و نه تهدید.
وی ادامه داد: در هر دنیایی و در هر فضایی عده ای هستند که می خواهند از آن فضا به نفع شخصی یا جمعی خود سوء استفاده کنند اما هیچ وقت نمی شود یک حرکت بزرگ و جهانی را به خاطر عده ای که سوء استفاده ممکن است کنند تعطیل کرد.
رئیس جمهور گفت: به همین دلیل دولت یازدهم و دوازدهم یکی از افتخاراتش تسهیلات لازم برای نسل جوان و کشورمان در زمینه استفاده از اقتصاد و تحولات اجتماعی فضای مجازی بوده است.
روحانی تصریح کرد: امروز همه شهرهای کشور ما و در ۷۸ درصد روستاهای کشور قادر هستند از موبایل نسل ۳ و ۴ بهره مند باشند و این یکی از افتخارات این دولت در زمینه ایجاد فضای جدید برای کسب و کار و برای تحولات اجتماعی و سیاسی است.
رئیس قوه مجریه خاطر نشان کرد: امروز آنچه که ما به عنوان فضای مجازی می نامیم و یا در مسیر ایران هوشمند حرکت می کنیم تنها بحث اقتصاد و اشتغال نیست. حتی از لحاظ اجتماعی، فرهنگی و سیاسی این فضای مجازی است که مشارکت مردم را در همه امور و اداره کشور آسانتر کرده است.
روحانی با تاکید بر اینکه این فضای مجازی است ...

سرخط اخبار