عملیات اجرایی خط لوله گازی نورد استریم ۲ روسیه به آلمان در حالی ادامه دارد که تا کنون تحریم و فشارهای آمریکا نتوانسته اخلالی در پیشرفت این طرح گازرسانی ایجاد کند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنا از اسپوتنیک، "آکادمیک چرسکی" کشتی لوله گذاری روسیه که انتظار می رود طی چند ماه آینده برای تکمیل پروژه گازی نورد استریم ۲ مورد استفاده قرار گیرد، در حال نزدیک شدن به بندر ساسنیتز در دریای بالتیک آلمان است که پیش بینی می شود صبح امروز (سه شنبه) در این بندر پهلو بگیرد.
ساسنیتز پایگاه لجستیکی پروژه های خط لوله گازی نورد استریم ۲ به حساب می آید.
اجرای طرح گاز رسانی نورد استریم ۲ روسیه در حالی ادامه دارد که پیش از این سه سناتور جمهوریخواه برجسته آمریکا (تد کروز، تام کاتن، ران جانسون) در نامه ای تهدید کرده بودند که علاوه بر مدیران شرکت ها بلکه کارگران بنادری که در این پروژه شرکت داشته باشند را جریمه و یا تحریم خواهند کرد.
سناتورهای جمهوریخواه نامه تهدید آمیز خود را با استناد به قانون کاتسا عنوان کرده بودند.
قانون مقابله با دشمنان آمریکا از طریق تحریم ها موسوم به قانون "کاتسا" قانونی است که با رأی قاطع کنگره و سنای ایالات متحده آمریکا به تصویب رسید، تا از طریق تحریم با آنچه اقدامات خطرناک و دشمنانه این کشورها در قبال آمریکا و متحدانش خوانده شده است، مقابله کند.
این لایحه توسط دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امضا و رسماً به قانون تبدیل شد.
مایک پمپئو وزیر امورخارجه آمریکا در گفت وگو با روزنامه آلمانی بیلد تصریح کرد کشورش ائتلافی را برای به تعویق انداختن این پروژه تشکیل داده است. وی گفت علاقه مند است آلمان از موضع آمریکا در قبال پروژه خط لوله روسیه پیروی کند که این درخواست به دلیل نقش دولت روسیه در مسمومیت این چهره مخالف و تبعات امنیتی وابستگی گازی به روسیه است.
اما آنگلا مرکل صدراعظم ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار